Kolejne murale artystycznej grupy Murki ożywiły miasto. Tym razem to nowatorskie wizerunki… kotów pojawiły się na ścianach przestrzeni Miejsca X przy ul. Sienkiewicza 20. 

Murki przyjęły zaproszenie Stowarzyszenia Opolski Projektor Animacji Kulturalnych, które opiekuje się Miejscem X. Na poddaszu kamienicy przy ul. Sienkiewicza organizowane są rozmaite wydarzenia kulturalne, m.in. koncerty, warsztaty i happeningi.

CZYTAJ: Zwierzęta w… Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. Umieściła je tam grupa Murki! [ZDJĘCIA]

– Na ogół malujemy w plenerze, ale jeszcze jest zimno, więc chętnie przyjmujemy zaproszenia tam, gdzie można tworzyć w budynku zamkniętnym. Przez całą sobotą zapełnialiśmy puste i białe ściany w Miejscu X – mówi Malwina Mielniczuk z grupy Murki.

Koty superbohaterami Miejsca X

Młodzi artyści namalowali pięć obrazów. Widnieją na nich… koty. Ale nie takie do jakich przywykliśmy na co dzień.

Murki „zmalowały” koty w Miejscu X [ZDJĘCIA]

– Nasze obrazy to zawsze autorskie pomysły. Od ludzi z Miejsca X dostaliśmy po prostu zadanie ożywienia ścian. Wymyśliliśmy więc, że tematem przewodnim będą koty, bo to wdzięczne i śliczne zwierzęta. Stwierdziliśmy, że należy się im nieco uwagi, bo mają wielu miłośników – mówi z uśmiechem Malwina Mielniczuk.

– Każdy z nas podszedł do tego na swój sposób, ale generalnie przedstawiliśmy koty we własnej interpretacji jako superbohaterów.

Kreatywne prace trwały przez całą sobotę. Efekty pracy grupy Murki zaprezentowano już na koniec dnia podczas wernisażu.

CZYTAJ: Grupa Murki znów upiększyła Opole. Zobacz nowe murale! [ZDJĘCIA] 

Jakie mają kolejne plany?

– Obecnie pracujemy nad wydaniem książeczki z naszymi autorskimi komiksami. Każdy z nas wymyśli ciekawą postać z unikatowymi cechami. Zdradzę, że będzie tu trochę wątków autobiograficznych od każdego autora – zapowiada artystka.

Fot. mat. grupy Murki/FB

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarka, redaktor wydania miesięcznika Opowiecie.info. Wcześniej związana przez 10 lat z Nową Trybuną Opolską w Opolu. Pisze o tym, czym żyje miasto, z naciskiem na kulturę. Fanka artystów i muzyków, brzmień pod każdą postacią oraz twórczych inicjatyw. Lubi dużo rozmawiać. W wolnym czasie jeździ na koncerty i festiwale, czyta książki i ogląda filmy – dość często o mafii.