Muzeum Śląska Opolskiego nie zwalnia tempa działania pomimo znaczących zmian wymuszonych światową pandemią COVID-19. Chwilowe zmiany organizacyjne nie wpłynęły na działalność Muzeum oraz dynamikę pozyskania środków ze źródeł zewnętrznych, w tym na dostosowanie się do nowej sytuacji.

Dobrze napisane uzasadnienie wniosku znalazło uznanie komisji grantowej programu „Kultura w sieci” i otrzymaliśmy 90 tys. zł na realizację projektu pn. „Muzeum Śląska Opolskiego w sieci – między historią a pamięcią”. Do udziału w projekcie jako partnerów zaprosiliśmy Instytut Śląski oraz Stowarzyszenie Muzealników Polskich. Oddział Opolski. Jak mówi p.o. Dyrektor Muzeum Śląska Opolskiego p. Joanna Ojdana – To kluczowe w obecnej sytuacji przedsięwzięcie zakłada popularyzację w cyfrowej formie bogatej oferty Muzeum poprzez przeniesienie aktywności także do sieci internetowej. W ramach projektu powstanie nowa strona Muzeum, uwypuklająca wielodziałowość Muzeum Śląska Opolskiego, a także Muzeum Czynu Powstańczego.

Jednocześnie, wykorzystać doświadczenie zespołu pracowników i partnerów, chcą promować działania statutowe Muzeum w sieci m.in. poprzez umożliwienie odbiorcom wirtualnego zwiedzania, czy organizację warsztatów on-line, webminarów i wydarzeń kulturalnych.

Zależy nam, aby Muzeum Śląska Opolskiego mogło nie tylko informować o swojej działalności odbiorców poprzez stronę internetową, ale także aby strona ta pozwalała na interakcję z użytkownikiem oraz dawała mu możliwość skorzystania z interesujących form prezentacji naszego lokalnego dziedzictwa Śląska Opolskiego – dodaje.

Jako muzealnicy, doskonale wiedzą, że człowiek wrażliwy na kulturę jest bardziej świadomy swojego życia; człowiek, który jest świadomym odbiorcą kultury jest także świadomym i odpowiedzialnym obywatelem. Dlatego też tak bardzo ważne jest umiejętne dostosowywanie przekazywanej treści do oczekiwań i potrzeb współczesnego odbiorcy, można w ten sposób kształtować świadome własnej tożsamości pokolenia.

Informacje na stronie MŚO można zobaczyć tutaj:

Kultura w sieci – wyniki naboru

Informacja o programie „Kultura w sieci”:

https://nck.pl/dotacje-i-stypendia/dotacje/programy-dotacyjne-nck/kultura-w-sieci/aktualnosci/kultura-w-sieci-wyniki-naboru-?fbclid=IwAR0Atmc6hvaGy8_r6tbLPErwSQ1qYNqGttYiK7fH8YM9O9zZhxERlUT3Yxg

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie