Nie będzie fety w filharmonii czy Studenckim Centrum Kultury podczas Regionalnego Święta Edukacji, choć to ważny element tego przedsięwzięcia. Pandemia zatacza coraz szersze kręgi i nie wiadomo jak będzie można uhonorować wyróżnionych. Niemniej jednak znamy już laureatów tegorocznych nagród edukacyjnych Marszałka Województwa Opolskiego.

Zarząd Województwa Opolskiego na specjalnym posiedzeniu przyznał doroczne laury  w zakresie edukacji:

  • Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego, za szczególne osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania i rozwoju edukacji;
  • Nagrody Zarządu Województwa Opolskiego za osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz realizacji innych zadań statutowych dla nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach, dla których organem prowadzącym jest Województwo Opolskie;
  • Nagrody Prymus Opolszczyzny w dwóch kategoriach – Wiedza oraz Sztuka.

Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego, za szczególne osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania i rozwoju edukacji otrzymują:

  1. Joanna Banaszewska – nauczyciel języka polskiego i koordynator projektów w Zespole Szkół Budowlanych im. Papieża Jana Pawła II w Opolu;
  2. Elżbieta Dziuda – Kampa – dyrektor Społecznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Mechnicy;
  3. Agnieszka Kret – wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka  w Nysie;
  4. Anna Patelska – Górna – nauczyciel konsultant, kierownik Pracowni Dydaktyki Kształcenia Ogólnego i Technologii Informatycznych w Regionalnym Zespole Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu;
  5. Jerzy Jeziorowski – dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. księżnej Jadwigi Śląskiej w Oleśnie, działający w Stowarzyszeniu Szkół Innowacyjnych Regionu Opolskiego;
  6. Izabela Breguła  – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Strzelcach Opolskich;
  7. Bożena Ustrzycka – nauczyciel matematyki w Zespole Szkół Ogólnokształcących
    w Głubczycach;
  8. Anna Zembaczyńska – Sosnowska – nauczyciel języka angielskiego w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym nr VIII im. Aleksandra Kamińskiego w Opolu;
  9. Tomasz Komarnicki – dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Czepielowicach;
  10. Ryszard Lisoń – nauczyciel informatyki i matematyki w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Opolu.

Nagrody Zarządu Województwa Opolskiego za osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz realizacji innych zadań statutowych, przyznano następującym nauczycielom zatrudnionym w szkołach i placówkach, dla których organem prowadzącym jest Województwo Opolskie:

  1. Adrianna Benroth – dyrektor Zespołu Szkół Medycznych im. J. Korczaka w Prudniku;
  2. Renata Laskowska – nauczyciel-konsultant, kierownik Pracowni Zarządzania i Wsparcia Psychologiczno-Pedagogicznego w Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji, wchodzącym w skład Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu;
  3. Ewa Dolata-Makuch – nauczyciel-bibliotekarz, kierownik kluczborskiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Opolu, wchodzącej w skład Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu;
  4. Bożena Fałkowicz – nauczyciel w Zespole Szkół Medycznych w Brzegu.

 

Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego dla uczniów „Prymus Opolszczyzny”  w Nagrody dla najlepszych i zasłużonych w edukacjikategorii Sztuka otrzymują:

  1. Marta Gołąbek – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 im. Królowej Jadwigi w Opolu;
  2. Julia Partyka – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 29 im. Armii Krajowej w Opolu;
  3. Paweł Hadaschik – Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr 5 w Opolu;
  4. Yevheniia Slipko – Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu;
  5. Wiktoria Haczkiewicz – Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu;
  6. Bartosz Frydel – Szkoła Podstawowa TAK im. Ireny Sendlerowej w Opolu;
  7. Julia Górka – Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr 8 im. Aleksandra Kamińskiego w Opolu;
  8. Monika Granatowska – Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Opolu;
  9. Szymon Bich – Publiczna Szkoła Podstawowa w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pokrzywnicy;
  10. Wiktoria Mielniczek – I Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego Carolinum w Nysie;
  11. Julia Wójcik – I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Praszce;
  12. Julia Leśniewska – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bronisława Koraszewskiego w Prószkowie;
  13. Anna Nozdryn – Płotnicka – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 20 im. Księcia Jana Dobrego w Opolu;
  14. Zuzanna Leśniewska – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bronisława Koraszewskiego
    w Prószkowie;
  15. Natalia Kostrzewska – Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Opolu;
  16. Rafał Balcarek – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Westerplatte w Opolu;
  17. Antoni Werner – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 20 im. Księcia Jana Dobrego w Opolu;
  18. Piotr Wojciechowski – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 w Strzelcach Opolskich;
  19. Agata Powrósło – Szkoła Podstawowa w Kotulinie;
  20. Katarzyna Ostrowska – Szkoła Podstawowa TAK im. Ireny Sendlerowej, w Opolu;
  21. Julia Kucharska – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Łangowskiego w Opolu;
  22. Paulina Kośmider – Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Broniewskiego w Strzelcach Opolskich;
  23. Lena Janków – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 im. Królowej Jadwigi w Opolu;
  24. Beata Zagrodnik – I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Praszce;
  25. Julia Widz – Publiczna Szkoła Podstawowa w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Dębskiej Kuźni;
  26. Jan Skoumal – I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Głubczycach;
  27. Olivier Starosta – Niepubliczna Szkoła Podstawowa NASZA SZKOŁA w Opolu;
  28. Martyna Pros – Publiczna Szkoła Podstawowa Staniszcze Małe-Spórok im. Św. Jacka;
  29. Katarzyna Owczarek – I Liceum Ogólnokształcące w Kluczborku;
  30. Aleksandra Orlikowska – Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu;

 

Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego dla uczniów „Prymus Opolszczyzny” w kategorii Wiedza otrzymują:
1. Miłosz Olszewski – Szkoła Podstawowa nr 3, im. Marii Skłodowskiej-Curie w Głubczycach;
2. Tomasz Walerus – ZSTiO im. K. Gzowskiego w Opolu;
3. Michał Margos – Publiczna Stowarzyszeniowa Szkoła Podstawowa w Ochodzach;
4. Tomasz Więcek – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bronisława Koraszewskiego, Prószków;
5. Michał Łazarczyk – Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z oddziałami dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu;
6. Paulina Gołasz – Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr 2, im. Marii Konopnickiej w Opolu;
7. Piotr Zug – I Liceum Ogólnokształcące im. Lotników Polskich w Oleśnie;
8. Krzysztof Wołkonowski – II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu;
9. Fabian Smykała – Zespół Szkół Ekonomicznych , im. Gen. Stefana “Grota” Roweckiego;
10. Jakub Kaczorowski – Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Broniewskiego w Strzelcach Opolskich;
11. Jan Bury – Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu;
12. Maksym Sosnowski – Niepubliczna Szkoła Podstawowa NASZA SZKOŁA w Opolu;
13. Wiktoria Świerc – Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr 2, im. Marii Konopnickiej w Opolu;
14. Hanna Drzyzga – Publiczna Szkoła Podstawowa w Zawadzkiem;
15. Kamil Salich – II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu;
16. Tomasz Morawietz – ZSTiO im. K. Gzowskiego w Opolu;
17. Michał Wieczorek – Zespół Szkół Elektrycznych, im. Tadeusza Kościuszki, Publiczne Technikum nr 5 w Opolu;
18. Agnieszka Dudek – Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr 5 w Opolu;
19. Julia Mincer – Szkoła Podstawowa im. Obrońców Góry Chełmskiej w Leśnicy;
20. Wiktoria Grohlich – Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr 2, im. Marii Konopnickiej w Opolu;
21. Marcin Borman – Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr 2, im. Marii Konopnickiej w Opolu;
22. Piotr Zatwarnicki – Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z oddziałami dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu;
23. Marta Jaceńków – Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z oddziałami dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu;
24. Michał Tratkiewicz – Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z oddziałami dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu;
25. Kamil Walczak – Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z oddziałami dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu;
26. Tomasz Góreczny – Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr 2 w Opolu;
27. Szymon Kodura – Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim;
28. Gabriel Mikuta – Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Powstań Śląskich w Grodkowie.

Udostępnij:

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.

SZANOWNI PAŃSTWO

Od 25 maja br. w Polsce obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie ich swobodnego przepływu oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO). Na naszym portalu używamy np. plików cookies (stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu Opowiecie.info i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych serwisu Opowiecie.info). Zgodnie z RODO dane osobowe to wszystkie informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej (w tym imię i nazwisko, czy adres zamieszkania, adres e-mail, czy adres IP, zapisywane w plikach cookies). Administratorem danych osobowych, pozyskiwanych przez portal informacyjny WWW.OPOWIECIE.INFO jest OPOWIECIE.INFO Joanna Kołodziej, ul. Sokołów 3, 46-081 Dobrzeń Wielki NIP: 7541544353, REGON: 381405173.

Zapewniamy, że wszelkie pozyskiwane dane przez portal informacyjny Opowiecie.info lub przez naszych zaufanych partnerów przetwarzamy tylko w zakresie, na jaki zezwala RODO:
– gdy jest to niezbędne do zawarcia lub wykonania umowy;
– gdy wynika to z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, np. w celu zapewnienia bezpieczeństwa usługi;
– gdy posiadamy dobrowolna zgodę użytkownika.
Odbywać się to będzie zawsze na podstawach prawnych, dopuszczalnych przez RODO.

Dane osobowe będą przetwarzane przez administratora – Blacharstwo Samochodowe Import Export Łukasz Kołodziej z siedzibą w Dobrzeniu Wielkim (zwane dalej Właścicielem), ul. Sokołów 3, 46-081 Dobrzeń Wielki, NIP: 754-13-75-270, REGON: 531127643 mogą zostać przekazane przez administratora zaufanym partnerom, którzy będą mogli je przetwarzać wyłącznie we wskazanym celu i zakresie. Zgodnie z RODO każdy z Państwa kto udzielił lub udzieli nam zgody na przetwarzanie danych osobowych, może ją w każdej chwili wycofać. Przysługuje Państwu także prawo żądania dostępu do nich, ich sprostowania lub usunięcia, prawo do ich przeniesienia, wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz do wniesienia skargi do organu nadzorczego – GIODO.

W związku z pełnieniem obowiązków administratora Państwa danych osobowych stosujemy zabezpieczenia oraz procedury pomagające w bezpiecznym przetwarzaniu danych, miedzy innymi: witryna i wszystkie aplikacje internetowe korzystają z bezpiecznego protokołu zabezpieczonego certyfikatem SSL.

Jeżeli wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie Waszych danych osobowych przez Blacharstwo Samochodowe Import Export Łukasz Kołodziej z siedzibą w Dobrzeniu Wielkim (zwane dalej Właścicielem), ul. Sokołów 3, 46-081 Dobrzeń Wielki, NIP: 754-13-75-270, REGON: 531127643 oraz naszych zaufanych partnerów, co związane jest z korzystaniem z treści na portalu WWW.OPOWIECIE.INFO, w celach marketingowych, analitycznych, w tym na ich przetwarzanie w plikach cookies i podobnych.  Wyrażenie zgody na przetwarzanie danych jest dobrowolne.

Polityka prywatności   Polityka cookies