Kolejny, dziesiąty już raz, święty Mikołaj i jego pomocnicy ruszyli w drogę, aby obdarować dzieci prezentami. Orszak poruszał się ulicami Kępy kilka godzin, a zła pogoda nie zepsuła im dobrej zabawy.

Głównym celem tego wydarzenia jest z okazji dzisiejszego dnia, jakim są Mikołajki, wywołać uśmiech na twarzach najmłodszych. Święty Mikołaj porusza się ulicami Kępy, w ten wyjątkowy czas, już od około 10 lat. Orszak wyruszył o godz. 16.00 i planowo wydarzenie ma potrwać do godz. 20.00.

Inicjatywa dzisiejszego akurat Mikołaja jest z małymi zmianami ze względu na pogodę. Rano, gdy sprawdziłem pogodę to narodziła się nowa myśl konstrukcyjna i powstał daszek, żeby jakoś udało nam się dotrzeć do dzieci. Niestety, liczyliśmy na śnieg, były sanie, ale musieliśmy je postawić na koła i jedziemy do naszych kochanych dzieciaków – mówił Dariusz Sznotala – Jedziemy ulicą po całej wiosce, dzieci wychodzą przed domy, lub też czasem, niektóre dzieci zbierają się w jednym miejscu i tak to wygląda. Zawsze jesteśmy bardzo miło witani, wydaje mi się, że mieszkańcom też się to podoba, a to daje nam chęć do kolejnego działania – dodaje Dariusz Sznotala, Radny Sołectwa Wsi Kępa.

Dzieci z roku na rok jest coraz więcej, jest to fajna tradycja, którą staramy się utrzymać. W tym roku mamy do rozdania 180 paczek. Koszt takiej paczki mieści się w granicach 50 zł, w środku dzieci będą mogły znaleźć czekoladę, pomarańcze, jabłka, słodycze i tym podobne rzeczy – mówił św. Mikołaj.

Organizatorem wydarzenia jest przede wszystkim Rada Sołecka Wsi Kępa.

Fot. Natalia Kwosek

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Pedagogiki na Uniwersytecie Opolskim, pasjonująca się muzyką i motoryzacją, a ponadto to uwielbiająca podróżować. Zawsze uśmiechnięta, wierząca, że "To co nas nie zabije, uczyni nas silniejszymi".