Trwa akcja Narodowego Czytania z inicjatywy Prezydenta RP. Tegoroczną lekturą jest „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Dziś redaktorzy Opowiecie.info czytali fragmenty dzieła dzieciom z PSP z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim.

W świetlicy szkolnej o godz. 11:00 zebrało się kilkadziesiąt dzieci z klas IV–VII, by wysłuchać fragmentów „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Inicjatorką wydarzenia była Joanna Kubalka-Chabior, nauczycielka bibliotekarka, która wprowadziła dzieci do lektury. Odczytała również specjalny list prezydenta Andrzeja Dudy.

Portal Opowiecie.info został zaproszony do odczytania dialogu pomiędzy ojcem a synem, którzy podczas podróży rozmawiają o „nowej cywilizacji” w Polsce. To słynny motyw „szklanych domów”.

W rolę ojca wcielił się Leszek Myczka, a syna – Tomasz Chabior. Narratorem był zaproszony na tę okazję Michał Pytlik z Opola.

Wszystkie dzieci, które uczestniczyły w wydarzeniu dostaną specjalną pieczątkę w zeszycie do języka polskiego. W PSP z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim planowane są dodatkowo kolejne wydarzenia m.in.: spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy plastyczne i recytatorskie czy pogadanki pt. „100-lecie niepodległości”.

Akcja Narodowe Czytanie 2018 została zainaugurowana przez Parę Prezydencką 28 lutego. W tym roku ma charakter szczególny, gdyż przypada na 100-lecie odzyskania niepodległości. Jej kulminacja odbędzie się 8 września.

Fot. Kinga Tokarz

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie