Oficjalnie oddano do użytku Centrum Zabaw i Rekreacji w Łubnianach. Dzieci znajdą tam moc atrakcji, w tym zjeżdżalnie, most i pajęczynę linową, koci grzbiet, karuzelę, huśtawki sprężynowe, huśtawkę podwójną, zestawy do gry w ping ponga oraz piłkarzyki.

Centrum Zabaw i Rekreacji to nie tylko miejsce zabaw i rekreacji, ale i edukacji – wokół placu zabaw znajdują się kolorowe tablice edukacyjne, prezentujące m.in. dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze Gminy Łubniany.

W czasie zabaw rodzice mogą odpocząć na ławkach mając swoje pociechy na oku. Plac zabaw położony jest obok Publicznej Szkoły Podstawowej w Łubnianach w bezpiecznym, oddalonym od drogi miejscu. Jest oświetlony i dostępny dla każdego.

Obiekt powstał dzięki wsparciu Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Koszt całej inwestycji wyniósł ponad 67 000 zł.

Podobne obiekty są już umiejscowione w Luboszycach, Kępie, Biadaczu, Masowie, Kolanowicach, Brynicy, Grabiu, Dąbrówce Łubniańskiej i Jełowej.

Fot. lubniany.pl

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie