Nasi gimnastycy spisali się w Krakowie. Gwiazda Dobrzeń Wielki wywalczyła kilka medali!

© materiały klubowe

Siedem medali przywieźli z Krakowa gimnastycy akrobatyczni klubu LUKS Gwiazda Dobrzeń Wielki. Wywalczyli oni pięć złotych i dwa brązowe krążki, a Weronika Antoszczyk zakwalifikowała się na Mistrzostwa Świata Juniorów w Azerbejdżanie.

Dla gimnastyków z dobrzeńskiego klubu były to pierwsze zawody w rozpoczynającym się sezonie. W Krakowie wystartowali w skokach na trampolinie, skokach na podwójnej mini trampolinie oraz skokach na ścieżce akrobatycznej i już na staracie odnieśli kilka sukcesów.

Najwięcej medali w stolicy Małopolski zdobył Filip Szczepański, który triumfował w dwóch kategoriach: skoki na ścieżce akrobatycznej (13-14 lat) i podwójna mini trampolina (13-14 lat). Oba złote krążki zdobył w Międzynarodowym Turnieju „Pod Wawelem”.

W tych samych zawodach triumfowały też Paulina Wójcik (trampolina, 13-14 lat) i Weronika Antoszczyk (trampolina, 11-12 lat). Brązowe medale wywalczyły natomiast Helena Wróbel (trampolina, 11-12 lat) i Julia Gładki (podwójna mini trampolina, 11-12 lat).

Reprezentacja Gwiazdy dobrze spisała się też podczas Pucharu Polski Seniorów odbywającego w Krakowie równolegle z Międzynarodowym Turniejem „Pod Wawelem”. Tam z kolei w kategorii trampolina (15-17 lat) triumfowała Natalia Rakałowicz, a 13. miejsce zajęła Julia Siepetowska.

– Sukces cieszy nas jak każdy inny, tym bardziej, że były to turnieje ogólnopolski i międzynarodowy. Bardzo dobrze przygotowaliśmy się do tego startu. Zawodnicy systematycznie trenowali, a tuż przed zawodami uczestniczyli w obozie sportowym – podkreślał Adam Antoszczyk, trener-koordynator LUKS Gwiazdy Dobrzeń Wielki.

Znając gimnastyków akrobatycznych Gwiazdy, 7 medali wywalczonych w Krakowie to dopiero początek. W zeszłym roku zdobyli ich aż 31 – 15 złotych, 11 srebrnych i 5 brązowych. Ich dorobek przekroczył już 350 krążków i zmierza ku 400.

– Każde zawody są ważne, wszystkie rozwijają zawodników i pozwalają im wyciągać wnioski. Dla nas najważniejszy jest progres sportowy i wysoki poziom, natomiast miejsca, które zajmujemy stawiamy na drugim planie, ale wiadomo, że medale zawsze cieszą – przyznał Adam Antoszczyk.

W tym roku Gwiazdę Dobrzeń Wielki czekają jeszcze niejedne zawody. Jednymi z najważniejszych będą listopadowe Mistrzostwa Świata Juniorów w Azerbejdżanie, a dokładnie w Baku. W Krakowie kwalifikację punktową na ten czempionat wywalczyła Weronika Antoszczyk.