W Centrum Aktywizacji Społecznej (CAS) w Opolu, jutro (9 maja) o godz. 16.30 będzie można uczestniczyć w kolejnym spotkaniu wszechnicowym. Wykład pt. „Neurochirurgia-miłość odwzajemniona” poprowadzi dr hab. n. med. Dariusz Łątka, prof. UO.

Wykłady na owych spotkaniach prowadzą osoby wysoko postawione, badacze naukowi z regionu, którzy mogą pochwalić się swoimi ponadregionalnymi osiągnięciami. W tym roku, prowadzącymi byli m.in.: prof. dr hab. Mirosław Lenart, dr hab. Beata Gaj, dr hab. Tomasz Ciesielczuk, prof. UO. Tematy są bardzo zróżnicowane i poruszają różnorakie wątki, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Dr hab. n.med. Dariusz Łątka, prof. UO jest Kierownikiem Oddziału i Kliniki Neurochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Uniwersyteckiego w Opolu oraz Prezydentem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa. Ukończył Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach i rozpoczął swoją karierę w słynnej Klinice Neurochirurgii w Bytomiu. Następnie zdobywał doświadczenie w neurochirurgii, na różnych kursach i szkoleniach w Europie i USA. Jest innowatorem we wprowadzaniu różnych nowoczesnych metod leczenia neurochirurgicznego.

„Neurochirurgia-miłość odwzajemniona”. Kolejny wykład z cyklu Salonu Opolskiej Nauki już we wtorek

Dr hab. n.med. Dariusz Łątka, prof. UO

Jest autorem i współautorem dwóch podręczników i kilkudziesięciu publikacji specjalistycznych oraz licznych wystąpień naukowych. Był jednym z inicjatorów powstania kierunku lekarskiego w Uniwersytecie Opolskim. Za jedno ze swoich najważniejszych osiągnięć, uważa zmianę oblicza neurochirurgii opolskiej na prężny, rozpoznawalny w kraju ośrodek kliniczny, wykonujący blisko 2000 operacji rocznie.

Salon Opolskiej Nauki odbywa się co miesiąc, w każdy drugi wtorek miesiąca o stałej porze 16.30 w Centrum Aktywizacji Społecznej w Opolu przy ul. Krakowskiej 32, sala 307 – 308.

Kolejne spotkanie zostało zaplanowane na 13 czerwca. Wykład pt. „Opole-różne perspektywy przestrzeni miasta” poprowadzi prof. dr hab. Krystian Heffner.

Organizatorem Salonu Opolskiej Nauki jest Towarzystwo Przyjaciół Opola, z inicjatywy Tadeusza Jacka Rogoży.

Portal Opowiecie.info objął to wydarzenie patronatem medialnym.

„Neurochirurgia-miłość odwzajemniona”. Kolejny wykład z cyklu Salonu Opolskiej Nauki już we wtorek

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Pedagogiki na Uniwersytecie Opolskim, pasjonująca się muzyką i motoryzacją, a ponadto to uwielbiająca podróżować. Zawsze uśmiechnięta, wierząca, że "To co nas nie zabije, uczyni nas silniejszymi".