Pół tony nielegalnego suszu tytoniowego przewoził autostradą mieszkaniec Śląska. Dzięki interwencji funkcjonariuszy opolskiej KAS nie dopuszczono do uszczuplenia Skarbu Państwa o kwotę 250 tys. zł.

29 października funkcjonariusze opolskiej KAS podczas służby na opolskim odcinku autostrady A4 zatrzymali do kontroli samochód dostawczy marki Dacia Dokker, którego kierowcą był mieszkaniec Śląska.
W wyniku przeprowadzonej kontroli w pojeździe znaleziono susz tytoniowy w belach o wadze 497 kg. Okazało się, że zatrzymany mężczyzna nie prowadzi działalności gospodarczej, a rachunek dokumentujący zakup tytoniu został wystawiony na niego jako na osobę fizyczną.

Pomimo obowiązku, przewożony przez mężczyznę towar nie został zgłoszony w systemie monitorowania drogowego – SENT. Funkcjonariusze opolskiej KAS zatrzymali kierowcę celem dokonania dalszych czynności procesowych. Ujawniony towar został zarekwirowany i przewieziony do Opolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Opolu.

Kierowcy przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego i ukarano go mandatem karnym na kwotę 7500 zł. Straty Skarbu Państwa w przypadku wprowadzenia nielegalnego towaru do obrotu wyniosłyby prawie 250 tys. zł. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Opolski Urząd Celno-Skarbowy w Opolu.

Fot. Opolska KAS

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Sekretarka, grafik, menadżer - w portalu Grupa Lokalna Balaton, a obecnie Opowiecie.info od 2016 roku. Prywatnie absolwentka kierunku Ekonomia na Politechnice Opolskiej. Wyznaje w życiu zasadę "Nic nie dzieje się przypadkiem". Zawsze uśmiechnięta optymistka, dla której nie ma rzeczy niemożliwych, zarówno w pracy jak i życiu codziennym.