Wystawę malarską, Czesławy Szlęzak, będzie można podziwiać w galerii Studnia w Krapkowicach do końca października. W piątek (6 października) odbyło się uroczyste otwarcie wystawy.

Niezwykły wernisaż Czesławy Szlęzak w Galerii Studnia

Czesława Szlęzak-autorka wystawy

Na wystawie zaprezentowane zostały dzieła, na których można było podziwiać m.in.: przyrodę, martwą naturę, czy architekturę. Autorka wykorzystuje różne techniki: akryl, akwarele, czy nawet malowanie wełną.Na wystawie można zobaczyć prace malowane zarówno na płótnie, jak i nadymcie czy wielu róznych, innych podłożach.

Jeśli chodzi o talent, to jest on wrodzony. Co jest coś co dzieje się od urodzenia. Kładę duży nacisk na to o co dzieje się wokół mnie i zawsze chciałam, nie trzymać tego jedynie w swojej głowie, ale przenieść to właśnie na papier, tak aby pokazać innym swoją wrażliwość. Lubię malować to co widzę i czuję, przez co nie raz zdarzyło mi się na tym stracić, bo niektórzy uważają, że moje obrazy sa zbyt mocne. Na tym nie koniec, ponieważ potrafię się też podporządkować i malować inne obrazy, o innej tematyce, wrażliwości, bardziej wesołe-mówiła Czesława Szlęzak, autorka wystawy-A skąd to się wzięło? Na początku, nie było na to czasu, był dom, rodzina, dzieci i moja pasja została odłożona na drugi plan. Wtedy powstało Stowarzyszenie Twórców i Artystów „Pasja”, gdzie się zapisałam. Zaczęło się od wyszywania krzyżykiem, ale stwierdziłam, że to jednak nie dla mnie i wtedy zaczęłam robić to co naprawdę lubię. Zaczynałam od ołówka, węgla, a teraz kończąc na akwarelach i akrylu, który jest moim ulubionym-dodaje.

Część z prezentowanych na wystawie prac, autorstwa Czesławy Szlęzak

Wystawę będzie można podziwiać do 31 października w Galerii Studnia w Krapkowicach, przy ul. Młyńskiej 3, obok Hotelu Zamkowy Młyn.

Serdecznie zapraszamy!

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Twórców i Artystów „Pasja”.

Portal. Opowiecie.info objął to wydarzenie patronatem medialnym.

 

Fot. Natalia Kwosek

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Pedagogiki na Uniwersytecie Opolskim, pasjonująca się muzyką i motoryzacją, a ponadto to uwielbiająca podróżować. Zawsze uśmiechnięta, wierząca, że "To co nas nie zabije, uczyni nas silniejszymi".