Ponad 100 osób, w tym dzieci, młodzież i dorośli, wystartowało w 4. edycji „Biegu ku słońcu”, która odbyła się w sobotę (7.10) w Jełowej. Tym razem start i meta znalazły się na stadionie Stegu Startu Jełowa, a nie jak w poprzednich latach przy miejscowej szkole podstawowej.

Biegi dzieci i młodzieży odbyły się w kategoriach dla: przedszkolaków (80 m), klasa I-III (100 m), klasa III-IV (200 m), klas V-VI (400 m) i klas VII-VIII (500 m). Po nich na starcie ustawili się dorośli, którzy rywalizowali w otwartych biegach na 5 i 10 km oraz w marszu nordic walking na 5 km.

@opowiecie.info Ponad 100 osób, w tym dzieci, młodzież i dorośli, wystartowało w 4. edycji „Biegu ku słońcu”, która odbyła się w sobotę (7.10) w Jełowej. Tym razem start i meta znalazły się na stadionie Stegu Startu Jełowa, a nie jak w poprzednich latach przy miejscowej szkole podstawowej. #BiegKuSłońcu #bieganie #bieg #running #sport #Jełowa #GminaŁubniany #Łubniany #aktywność #sobota #aktywnasobota ♬ Run – Okami132

– Mieszkam w gminie Łubniany, dokładnie w Kolanowicach, i startuję tutaj po raz trzeci. Od początku na tym samym dystansie, czyli 5 km. Choć ten typ biegu, szybszy niż na 10 km, preferują osoby młodsze ode mnie, to wybieram go każdego roku – mówił Arkadiusz Hoczek. – Popieram tę inicjatywę, dlatego że wydarzenie odbywa się lokalnie. Dobrze, że w gminie są osoby, które chcą organizować takie imprezy, tym bardziej, że to obecnie jedyne tego typu zawody na naszym terenie.

Jak co roku w każdym z trzech startów open utworzono osobne klasyfikacje dla kobiet, mężczyzn i mieszkańców gminy Łubniany – wszystkie na podstawie osiągniętych czasów brutto. Ponadto każdy otrzymał ciepły posiłek i pamiątkowy medal, a najlepsi w każdej z klasyfikacji nagrody specjalne.

– Przyjechałam tutaj, żeby przebiec 10 km, czyli o 5 więcej niż rok temu. Jestem trochę lepiej przygotowana, pozytywnie nastawiona i chętna, by podjąć wyzwanie. Na 10 km można się dłużej pomęczyć, ale w swoim tempie, a ja lubię długie dystanse – podkreślała Hanna Baziuk. – W „Biegu ku słońcu” startuję po raz trzeci, kocham atmosferę na takich imprezach, to wzajemne wsparcie i wszechobecne uśmiechy. Zmianę trasy odbieram pozytywnie. Jeszcze nią nie biegłam, dlatego jestem podekscytowana.

„Bieg ku słońcu” odbył się po raz czwarty, ale pierwszy raz start i meta nie znalazły się przy Publicznej Szkole Podstawowej w Jełowej, tylko na stadionie Stegu Startu Jełowa. Szkoła, z dyrektorem Arturem Baziukiem na czele, pozostała jednak organizatorem wydarzenia, za które odpowiada od 2019 roku.

Od lat celami tej imprezy są: upowszechnianie biegania, popularyzacja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, zapobieganie uzależnieniom, międzypokoleniowa integracja, promowanie gminy Łubniany jako przyjaznej sportowi oraz promowanie walorów przyrodniczych tamtejszych terenów Stobrawskiego Parku Krajobrazowego.

„4. Bieg ku słońcu” – wyniki:

Bieg na 10 km – kobiety:

 1. Ewa Zendwalewicz
 2. Ada Stupak
 3. Marta Gajek

Bieg na 10 km – mężczyźni:

 1. Krzysztof Olas
 2. Damian Katra
 3. Zygmunt Bytomski

Bieg na 10 km – mieszkanki gm. Łubniany:

 1. Marta Gajek

Bieg na 10 km – mieszkańcy gm. Łubniany:

 1. Krzysztof Chamala

 

Bieg na 5 km – kobiety:

 1. Katarzyna Olas
 2. Monika Kiedrowicz
 3. Marta Wiesner

Bieg na 5 km – mężczyźni:

 1. Piotr Białek
 2. Mateusz Wojtkowski
 3. Grzegorz Sytniewski

Bieg na 5 km – mieszkanki gm. Łubniany:

 1. Adriana Szala
 2. Katarzyna Parys
 3. Agnieszka Hoffman

Bieg na 5 km – mieszkańcy gm. Łubniany:

 1. Piotr Parys
 2. Arkadiusz Hoczek
 3. Michał Kowalczyk

 

Marsz nordic walking na 5 km – kobiety:

 1. Aneta Hoczek
 2. Anna Chamala
 3. Dorota Weidel

Marsz nordic walking na 5 km – mężczyźni:

 1. Ireneusz Bizański
 2. Konrad Sitkowski
 3. Dariusz Dominiak

Marsz nordic walking na 5 km – mieszkańcy i mieszkanki gm. Łubniany:

 1. Aneta Hoczek
 2. Anna Chamala
 3. Dorota Weidel

fot. Tomasz Chabior

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.