Trzecia Nokta Festival po raz kolejny odbędzie się w Teatrze Kochanowskiego w Opolu już 23-24 sierpnia. Ideą tego wydarzenia  multimedialnego jest promowanie sztuki wizualnej poprzez sety DJ-ów i muzyków z VJ-ami, AV performensy, koncerty i instalacje. Wśród gwiazd m.in. legenda polskiej muzyki elektronicznej Władysław Komendarek znany z grupy Exodus, post-rockowy zespół Tides from Nebula i opolska grupa Body Package. 

Body Package to grupa z Zawadzkiego (woj. opolskie), która wykonuje muzykę z pogranicza trip hopu, post-rocka i ambientu. To właśnie ten zespół otworzy koncerty na dużej scenie Nokta Festival.

CZYTAJ: Fotoplastikon przed Archiwum Państwowym w Opolu. Co kryje? [WIDEO]

Oprawę wizualną do tego wydarzenia przygotuje Krzysztof Tarnowski (VJ Black Pony), który niedawno otrzymał nagrodę opolskiego ZPAP za dyplom magisterski na Wydziale Sztuki UO.

Wśród muzycznych gwiazd będą też Leo Zen (Japonia/Kanada), duet Loon + Persus Nine (Hiszpania) czy Da Vosk Docta (Wrocław).

Nokta Festival. Masa wydarzeń w dwa dni

– Ponadto otworzyliśmy strefę Open Call dla niezależnych projektów audiowizualnych w tym głównie audiowizualnych performensów oraz instalacji – zapowiada Michał Przyszlak, absolwent Wydziału Sztuki UO, artysta sztuk wizualnych, współtwórca Nokta Festival.
Open Call to innymi słowy szansa dla VJ-ów (twórców wizualnych zajmujących się przetwarzaniem obrazu na żywo), performerów, twórców instalacji, koderów i wszystkich artystów, którzy chcą wystąpić na Nokta Festivalu. Zgłaszać można się do 28 lipca.
– Planujemy również serię wydarzeń towarzyszących oraz zapowiadających festiwal. Wystawy, koncerty, projekcje – to wszystko wystartuje już w sierpniu przygotowując Opole do wielkiego święta sztuki audiowizualnej.
Zgłoś się na wolontariat i pracuj przy imprezie
Jest dobra informacja dla wszystkich, którzy chcieliby poznać świat Nokta Festival od kuchni i pomóc przy organizacji wydarzenia. Pierwsze spotkanie już w czwartek 18 lipca w Teatrze im. Jana Kochanowskiego.
Informacje o biletach już wkrótce, m.in. na FB (Nokta Festival).

fot. mat. prasowe

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarka, redaktor wydania miesięcznika Opowiecie.info. Wcześniej związana przez 10 lat z Nową Trybuną Opolską w Opolu. Pisze o tym, czym żyje miasto, z naciskiem na kulturę. Fanka artystów i muzyków, brzmień pod każdą postacią oraz twórczych inicjatyw. Lubi dużo rozmawiać. W wolnym czasie jeździ na koncerty i festiwale, czyta książki i ogląda filmy – dość często o mafii.