Justyna Janetzek to opolska artystka, która na zaproszenie Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu zajęła się artystyczną analizą potencjału, jaki zawiera w sobie architektura Galerii Aneks, która mieści się pomiędzy budynkiem galerii, a Teatru im. J. Kochanowskiego. 

Kameralna Galeria Aneks od lat jest miejscem prezentacji twórczości młodych artystów, widowiskowych instalacji i wielu innych artystycznych działań. Położona na styku galerii i teatru

Najnowsza ekspozycja „Interconnected” to artystyczna analiza wnętrza Aneksu stworzona przez Justynę Janetzek, artystkę urodzoną w Czarnowąsach, która mieszka i pracuje w Niemczech, absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych w niemieckim Münster.

Nowa wystawa w Galerii Aneks. Artystka wzięła pod lupę jej wnętrze [WIDEO, ZDJĘCIA]

– Pasy na szybie galerii były głównym pomysłem mojego projektu. Chciałam połączyć powierzchnię z zewnątrz i wewnątrz jedną pracą artystyczną – wyjaśnia Justyna Janetzek.

– Artystka zbadała „Aneks” pod kątem architektury, pewnych napięć i klimatu, który tworzy ta galeria. To mała przestrzeń, która już od wielu lat towarzyszy działaniom Galerii Sztuki Współczesnej – tłumaczy Agnieszka Dela-Kropiowska, kuratorka wystawy.

Po wernisażu odbyło się spotkanie z artystką.

fot. Anna Konopka

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarka, redaktor wydania miesięcznika Opowiecie.info. Wcześniej związana przez 10 lat z Nową Trybuną Opolską w Opolu. Pisze o tym, czym żyje miasto, z naciskiem na kulturę. Fanka artystów i muzyków, brzmień pod każdą postacią oraz twórczych inicjatyw. Lubi dużo rozmawiać. W wolnym czasie jeździ na koncerty i festiwale, czyta książki i ogląda filmy – dość często o mafii.