Studia pedagogiczne II stopnia dołączają do oferty siedmiu kierunków studiów licencjackich i inżynierskich, kilkunastu specjalności na kierunku zarządzanie na poziomie magisterskim oraz ponad 30 kierunków studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu w nadchodzącym roku akademickim 2019/2020. 

Studia pedagogiczne w WSB mają się wyróżniać dużą ilością praktyki.

– Przy projektowaniu studiów magisterskich na kierunku pedagogika, naszym nadrzędnym celem było  wyposażenie przyszłego absolwenta w wiedzę, kompetencje i umiejętności pozwalające na prowadzenie zajęć edukacyjnych, doradztwa oraz wsparcia osób z różnych grup wiekowych – tłumaczy dr Katarzyna Mizera, Dziekan WSB w Opolu.

CZYTAJ: Studia dualne w WSB w Opolu. Sprawdź, jak zarobić na nauce

Program studiów i specjalności powstał w konsultacji z radą partnerów kierunku pedagogika, w skład której wchodzą regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka, Pracownia Rozwoju Osobistego, nauczyciele – metodycy  z Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Opolu, Przedszkole Akademia Szkraba Montessori, Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA, EDU RES – młodzieżowe ośrodki wychowawcze, pedagodzy, terapeuci i doradcy m.in. z Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Opolu i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Grodkowie.

Studia pedagogiczne w WSB na dwóch specjalnościach

– Zaprojektowaliśmy studia, które przygotują absolwentów do realizacji zadań, jakie stawiać będzie przed nimi w najbliższym czasie życie społeczne i rozwój cywilizacyjny – podkreśla dr Joanna Wawrzyniak, menedżer kierunku pedagogika WSB w Opolu.

– Zmiany demograficzne, technologiczne, kulturowe i gospodarcze postępują coraz szybciej. Potrzebujemy więc wykwalifikowanych kadr pedagogów, którzy będą profesjonalnie realizować swoje zadania w dynamicznie zmieniającym się świecie.]

CZYTAJ: Sensoryczny ogród w skansenie pokazał, jak łamać bariery

Kandydaci będą mogli się szkolić na dwóch specjalnościach: andragogika i doradztwo personalno-zawodowe oraz pedagogika szkolna z profilaktyką uzależnień i socjoterapią.

Nowe studia pedagogiczne na magisterce w WSB

fot. mat. WSB

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarka, redaktor wydania miesięcznika Opowiecie.info. Wcześniej związana przez 10 lat z Nową Trybuną Opolską w Opolu. Pisze o tym, czym żyje miasto, z naciskiem na kulturę. Fanka artystów i muzyków, brzmień pod każdą postacią oraz twórczych inicjatyw. Lubi dużo rozmawiać. W wolnym czasie jeździ na koncerty i festiwale, czyta książki i ogląda filmy – dość często o mafii.