Nowy ambulans kontenerowy trafił do jednostki pogotowia ratunkowego w Dobrzeniu Wielkim. W piątek (12 kwietnia) pojazd został oddany do użytku dobrzeńskim ratownikom medycznym. 

Nowy ambulans zastąpił poprzednią karetkę, którą dysponowała stacja. Ambulans marki Renault w zabudowie kontenerowej jest przystosowany m.in. do pomocy pacjentom bariatrycznym (z dużym stopniem otyłości). Wśród wyposażenia znajdziemy m.in. krzesło kardiologiczne ze specjalnymi gąsienicami, które umożliwia zwożenie pacjentów np. po klatkach schodowych bez konieczności ich noszenia. Ambulans wyposażony jest też w elektryczne nosze, które podnoszą i opuszczają się przy pomocy silnika, jednocześnie wytrzymując obciążenie do 250 kilogramów.

Nowy ambulans kontenerowy trafił do ratowników z Dobrzenia Wielkiego

Ambulans choć z zewnątrz nie jest o wiele większy niż podstawowe karetki, w środku okazuje się być dużo bardziej przestronny. W tej wersji pojazdu ratownicy mają dostęp do pacjenta z trzech stron. Chwalą też sporą ilość półek oraz szafek na niezbędny sprzęt medyczny czy opatrunki.

W dobrzeńskiej placówce pracuje w sumie 9 ratowników, w tym 5 ratowników – kierowców. Na dyżurach zawsze są dwie osoby, a jednostka pracuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Ratownicy nie mają też określonego terenu działań, liczy się to która wolna karetka jest najbliżej. Jak tłumaczą może się zdarzyć, że zespoły np. z Brzegu będą w terenie i to właśnie ratownicy z Dobrzenia Wielkiego zostaną wysłani na pomoc w tamte strony.

Fot. Justyna Okos

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Sekretarka, grafik, menadżer - w portalu Grupa Lokalna Balaton, a obecnie Opowiecie.info od 2016 roku. Prywatnie absolwentka kierunku Ekonomia na Politechnice Opolskiej. Wyznaje w życiu zasadę "Nic nie dzieje się przypadkiem". Zawsze uśmiechnięta optymistka, dla której nie ma rzeczy niemożliwych, zarówno w pracy jak i życiu codziennym.