Szkoła Zawodowa i Technikum w Dobrzeniu Małym wydały w poniedziałek (24 kwietnia) film promujący technikum i szkołę branżową, która we wrześniu zastąpi dotychczasową zawodówkę. To już drugi klip reklamujący placówki należące do dobrzeńskiego Zespołu Szkół. Poprzednie wideo – dotyczące Liceum w Dobrzeniu Wielkim – zostało opublikowane w piątek, 21 kwietnia.
 

autorka filmu: Natalia Gusta

Uczniowie, którzy wybiorą dobrzeńskie technikum, od września będą mogli uczyć się na dwóch profilach – logistycznym i informatycznym. Prowadzone są tam zajęcia z zakresu logistyki, a informatycy uczą się m.in. składania komputerów i ich późniejszego programowania. – W szkole mamy specjalistów doskonale przygotowanych do nauczania obu kierunków – ocenia Dorota Gajda Szczegielniak, dyrektor ZS w Dobrzeniu Wielkim.

Szkoła Zawodowa – wedle założeń reformy oświaty – zostanie przekształcona w Branżową Szkołę I Stopnia. W Dobrzeniu Małym ma zostać utworzona klasa wielozawodowa – w szkole, uczniowie będą uczyć się razem, natomiast w praktykach zawodowych będą uczestniczyć osobno. W ten sposób, każda osoba będzie mogła wybrać dowolny zawód, w którym chce się kształcić.

Dni otwarte w Technikum i Szkole Zawodowej w Dobrzeniu Małym będą odbywać się od wtorku do czwartku. Gimnazjaliści, którzy stoją przed wyborem, do jakiej szkoły średniej pójdą we wrześniu, będą mogli zwiedzić szkołę i zapoznać się z jej ofertą w praktyce – podczas zajęć do pokazów.

W tym samym czasie, swoją część dni otwartych organizuje Liceum w Dobrzeniu Wielkim, gdzie uczniowie przygotują pokazy promujące profile biologiczno-chemiczny i medialno-menadżerski. Gimnazjaliści, którzy odwiedzą w tym czasie liceum mogą liczyć m.in. na sekcję świńskiego serca, efektowne pokazy chemiczne oraz praktyczne zajęcia wprowadzające w świat dziennikarstwa telewizyjnego.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.