Uni Opole kontra Bostik Bielsko-Biała oraz ŁKS Łódź przeciwko Rysicom Rzeszów – to repertuar sobotnich półfinałów w Hali Nysa. Dzień później ich zwyciężczynie rozegrają w tym miejscu finał.

Uni Opole do półfinału Tauron Pucharu Polski awansowało po raz pierwszy w historii. Tym bardziej cieszy fakt, że turniej finałowy dla czterech najlepszych ekip siódmy rok z rzędu odbywa się w Nysie. W sobotę (16 marca) o godz. 18.00 „Wilczyce z Opola” zmierzą się tam z Bostikiem Bielsko-Biała.

W fazie zasadniczej Tauron Ligi opolanki spotkały się z bielszczankami dwukrotnie – najpierw przegrały (0-3), ale później zrewanżowały się (3-1). W najbliższych dniach zagrają z nimi nie tylko w półfinale pucharu, ale i w fazie play-off ligi – 23 marca w Bielsku-Białej i 26 marca w Opolu.

Rundę zasadniczą Uni Opole zakończyło na 7. miejscu. Nasze siatkarki zdobyły 17 punktów u siebie i 13 na wyjeździe, co dało im łącznie 30 „oczek”. Bostik Bielsko-Biała zgromadził z kolei 52 punkty i do play-offów zakwalifikował się z 2. lokaty. To jednak niczego nie przesądza, szczególnie że historia spotkań tych dwóch ekip to cztery triumfy Uni i cztery Bostiku.

Zanim jednak opolanki wybiegną na parkiet, by rozegrać swój pierwszy w historii półfinał Pucharu Polski, zmierzą się ze sobą trzecia i czwarta ekipa Tauron Ligi. Rysice Rzeszów powalczą bowiem o finał z ŁKS-em Łódź. Spotkanie to rozpocznie się o godz. 14.45.

Finał natomiast odbędzie się w niedzielę (17 marca), również o godz. 14.45. Awansują do niego zwyciężczynie sobotnich pojedynków. Do tej pory najwięcej razy trofeum to zdobywał Chemik Police (10). Bostik Bielsko-Biała jest w tej klasyfikacji drugi (7), a ŁKS Łódź dziesiąty (3). Największym sukcesem Uni Opole w tym rozgrywkach był do tej pory ćwierćfinał wywalczony w 2022 roku.

Tak Uni Opole świętowało awans do półfinału:

fot. Tomasz Chabior

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.