W najbliższy wtorek (8 sierpnia) odbędzie się kolejne spotkanie wszechnicowe. Wykład pt. „O życiu, jako zjawisku chemicznym” poprowadzi prof. dr hab. Jacek Lipok

Jak co miesiąc do Centrum Aktywizacji Społecznej w Opolu zapraszane są osobny wysoko postawione, badacze naukowi, którzy mogą pochwalić się swoimi ponadregionalnymi osiągnięciami. Ostatnim razem, wykład pt. „Co teolog robi w kinie?”prowadził ks. prof. dr hab. Marek Lis. Tematyka spotkań, jak można zauważyć, jest bardzo różnorodna, więc każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Zobacz także: „Co teolog robi w kinie?”. Już jutro odbędzie się kolejny wykład z Cyklu Salonu Opolskiej Nauki

Jacek Lipok, prof. dr hab. – kierownik Katedry Farmacji : Chemii Ekologicznej Instytutu Chemii Uniwersytetu Opolskiego, nieustannie zafascynowany aktywnością biologiczną naturalnych i syntetycznych modulatorów metabolizmu oraz procesami ukierunkowanej biokatalizy i wykorzystaniem tych zjawisk w przemianach ksenobiotyków. Prowadzi badania na pograniczu chemii, farmacji i biologii. Autor i współautor ponad 80 publikacji naukowych, 5 przyznanych patentów i ponad 180 wystąpień konferencyjnych. Laureat prestiżowej nagrody naukowej im. prof. Kazimierza Bartla.

Kierownik bądź realizator 7 projektów naukowo-badawczych prowadzonych na Wydziale Chemii UO. Członek Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Chemicznego oraz członek Zespołu Analizy Farmaceutycznej, Biomedycznej I Produktów Naturalnych Komitetu Chemii Analitycznej Polskiej Akademii Nauk. Wierny czytelnik literatury science fiction i amator długich spacerów brzegiem morza.

Spotkania jak zawsze odbywają się w Centrum Aktywizacji Społecznej (CAS) w Opolu przy ul. Krakowskiej 32, w Sali 307-308 o godz. 16.30 w każdy drugi wtorek miesiąca.

Kolejne spotkania zostały zaplanowane na: 12 września, 10 października, 14 listopada i 12 grudnia.

Organizatorem Salonu Opolskiej Nauki jest Towarzystwo Przyjaciół Opola, z inicjatywy Tadeusza Jacka Rogoży.

Portal Opowiecie.info objął to wydarzenie patronatem medialnym

„O życiu jako zjawisku chemicznym”. Już jutro odbędzie się kolejny wykład z cyklu Salonu Opolskiej Nauki

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Pedagogiki na Uniwersytecie Opolskim, pasjonująca się muzyką i motoryzacją, a ponadto to uwielbiająca podróżować. Zawsze uśmiechnięta, wierząca, że "To co nas nie zabije, uczyni nas silniejszymi".