W najbliższy wtorek (11 lipca) odbędzie się kolejne spotkanie wszechnicowe. Wykład pt. „Co teolog robi w kinie?” poprowadzi ks. prof. dr hab. Marek Lis.

Jak co miesiąc do Centrum Aktywizacji Społecznej w Opolu zapraszane są osobny wysoko postawione, badacze naukowi, którzy mogą pochwalić się swoimi ponadregionalnymi osiągnięciami. Ostatnim razem, wykład prowadził dr hab. Krystian Heffner, a mówił on o różnych perspektywach przestrzeni miasta. Jeszcze wcześniej, wykład prowadził dr hab. n. med. Dariusz Łątka, prof. UO i opowiadał o swojej miłości do neurochirurgii. Tematyka spotkań, jak można zauważyć, jest bardzo różnorodna, więc każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Zobacz także: „Opole-różne perspektywy przestrzeni miasta”. Już jutro kolejne spotkanie z cyklu Salonu Opolskiej Nauki

Zobacz także: „Neurochirurgia-miłość odwzajemniona”. Kolejny wykład z cyklu Salonu Opolskiej Nauki już we wtorek

Tym razem zaproszony został ks. prof. dr hab. Marek Lis, filmoznawca, teolog filmu i mediów. Studia magisterskie odbywał w Nysie i Paryżu, a studia doktoranckie z zakresu nauk komunikacji społecznej w Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim w Rzymie. Jest autorem wielu publikacji, a także redaktorem kilkunastu prac zbiorowych. Autor ponad 120 artykułów i rozdziałów w opracowaniach zbiorowych, wydawanych także za granicą. Wielokrotnie uczestniczył w międzynarodowych festiwalach filmowych jako członek jury ekumenicznego. Stale współpracuje z zagranicznymi i krajowymi festiwalami i przeglądami filmowymi. Od 23 lat pracuje na Uniwersytecie Opolskim.

Spotkania jak zawsze odbywają się w Centrum Aktywizacji Społecznej (CAS) w Opolu przy ul. Krakowskiej 32, w Sali 307-308 o godz. 16.30 w każdy drugi wtorek miesiąca.

Kolejne spotkania zostały zaplanowane na: 8 sierpnia, 12 września, 10 października, 14 listopada i 12 grudnia.

Organizatorem Salonu Opolskiej Nauki jest Towarzystwo Przyjaciół Opola, z inicjatywy Tadeusza Jacka Rogoży.

Portal Opowiecie.info objął to wydarzenie patronatem medialnym.

„Co teolog robi w kinie?”. Już jutro odbędzie się kolejny wykład z Cyklu Salonu Opolskiej Nauki

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Pedagogiki na Uniwersytecie Opolskim, pasjonująca się muzyką i motoryzacją, a ponadto to uwielbiająca podróżować. Zawsze uśmiechnięta, wierząca, że "To co nas nie zabije, uczyni nas silniejszymi".