Kilkuset opolan po raz kolejny manifestowało przed Sądem Okręgowym w Opolu sprzeciw wobec demontażu polskiego sądownictwa przez PiS – w lepszych nastrojach niż w ubiegłym tygodniu.

Ze szczegółami orzeczenia siedmiu sędziów Sądu Najwyższego, którzy zawiesili stosowanie niektórych przepisów dotyczących zasad przechodzenia sędziów na emeryturę z jednoczesnym zwróceniem się Sądu Najwyższego do Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu z pytaniami, czy przepisy te są zgodne z unijnym prawem, zapoznali zebranych była wiceprezes Sądu Okregowego w Opolu Anna Korwin-Piotrowska i mecenas Andrzej Toll. Chodzi o artykuł ustawy określający przechodzenie sędziów w stan spoczynku.

Tomasz Stochniał nawiązał do wczorajszej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i dramatycznej sytuacji żołnierzy AK. Na koniec Barbara Skórzewska przeprowadziła wymyśloną przez siebie zabawę z gwizdkami.

Oto relacja filmowa z tego wydarzenia:

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.