Odra Opole w czterech ostatnich meczach roku zdobyła aż 10 punktów i wiosną powalczy o utrzymanie [GALERIA]

© Tomasz Chabior

Serią czterech meczów bez porażki pierwszą część sezonu zakończyła Odra Opola, która w ostatnim meczu przed przerwą zimową bezbramkowo zremisowała u siebie z GKS-em Tychy.

Kibice zobaczyli przy Oleskiej dwie zupełnie różne połowy – pierwsza należała do opolan, a druga do tyszan. Żadna z drużyn nie zdołała jednak zdobyć bramki.

Do przerwy doskonałe sytuacje mieli głównie gracze Odry: Miłosz Trojak, Thijs Timmermans, Patryk Janasik i Mateusz Czyżycki. Najbliżej szczęścia było dwóch ostatnich – pierwszy nie trafił jednak w piłkę zagraną z prawej strony, a drugi przegrał pojedynek „sam na sam” ze strzegącym bramki gości Konradem Jałochą.

Po zamianie stron do boju ruszył GKS, który w pierwszej odsłonie stworzył niewiele dogodnych okazji. Jego zawodnikom brakowało jednak dokładności i szczęścia. Do tego dobrze między słupkami spisywał się bramkarz Odry Mateusz Kuchta.

Zaczęło się od świetnego strzału Jakuba Piątka, który obronił golkiper. Później Kuchta zatrzymał też uderzenie Dominika Połapa. Swoje okazje mieli też niebiesko-czerwoni – Krzysztof Janus nie trafił jednak z rzutu wolnego z 25 metrów, a Martin Adamec fatalnie chybił strzelając z okolic „piątki”.

Odra powalczy o utrzymanie

W ostatnich czterech meczach przed przerwą zimową opolanie zdobyli 10 punktów pokonując Bruk-Bet Tarmalicę Nieciecza (2-0), Puszczę Niepołomice (2-1) i Miedź Legnica (3-0) oraz bezbramkowo remisując z tyszanami. Dzięki temu Odra nie tylko odbiła się od dna i awansowała na 16. miejsce.

Wiosną niebiesko-czerwoni będą walczyć o utrzymanie się w Fortuna 1 Lidze. Pierwszy mecz po przerwie zimowej rozegrają już 29 lutego 2020 roku w Olsztynie, gdzie zmierzą się z miejscowym Stomilem. Natomiast przy Oleskiej zobaczymy ją tydzień później – 7 marca 2020 roku zagra z GKS-em Bełchatów.

Odra Opole – GKS Tychy 0-0 (0-0)

Odra: Kuchta – Janasik, Kamiński, Wypych, Wdowik – Mikinić (87. Wróblewski), Trojak (78. Żemło), Timmermans (64. Adamec), Czyżycki, Janus – Skrzypczak. Trener: Piotr Plewnia.

GKS: Jałocha – Mańka, Biernat, Sołowiej, Kallaste, Połap (79. Moneta), Kristo (46. Piątek), Daniel, Grzeszczyk, Steblecki, Kasprzyk. Trener: Ryszard Tarasiewicz.

Żółte kartki: Żemło – Sołowiej

Sędziował: Sebastian Krasny (Kraków)