Przez ostatnich kilka tygodni Szymon Ogłaza (nr 8 na liście KO) intensywnie prowadził kampanię wyborczą. Plakaty, banery, ulotki, bilbordy, a nawet autobusy z jego wizerunkiem oczywiście były, ale była to kampania inna niż wszystkie.

– Chodziło o przekonanie Opolan, że będę właściwie reprezentował ich interesy w parlamencie – wyjaśnia Ogłaza.

Niezwłocznie po podjęciu decyzji o kandydowaniu  postanowił prowadzić kampanię merytoryczną i to się mu udało. Ma doświadczenie, potrafi słuchać ludzi, a podczas kilkunastoletniej pracy dla regionu spotkał ich wielu.

– Pierwszym moim najważniejszym celem wynikającym właśnie z doświadczenia i znajomości potrzeb jest budowa dwóch dróg ekspresowych: S46 Kłodzko, Nysa, Opole z węzłem Blachownia na A1. Druga droga to S45 Racibórz, Kędzierzyn-Koźle, Krapkowice, Opole, Kluczbork – aż do S8 czyli drogi ekspresowej Wrocław – Warszawa – mówił dzisiaj na konferencji prasowej podsumowującej kampanię.

– Kolejny mój projekt to SOR dla dzieci – wyliczał Ogłaza. -Wszyscy rodzice wiedzą jak bardzo jest potrzebny – z kolejnym etapem w postaci Opolskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Chodzi o zupełnie nowy, kompleksowy szpital dla dzieci w który znajdować by się miały wszystkie najważniejsze oddziały dziecięce.

Ogłaza do sejmu – merytorycznie

– Kolejowego połączenia z lotniskiem w Katowicach nie trzeba chyba zbytnio reklamować. Gdybyśmy w półtorej godziny mogli dojechać tam pociągiem nikt nie jeździł by samochodem – przekonywał Ogłaza.

– To najważniejsze z moich postulatów. Ubolewam nad tym, ze moje propozycje były odosobnione – jestem jednak przekonany, że to właśnie takiej kampanii i takiego stylu oczekuje większość wyborców

– Rozmiar wsparcia jakie otrzymałem zaskoczył mnie bardzo i stał się dla mnie największa wartością tej kampanii – podsumowała Ogłaza dziękując swoim zwolennikom i zapraszając wszystkich do udziału w wyborach 15 października. – Postarajmy się nie być, jak zwykle, województwem z najniższa frekwencją w kraju – apelował – To wybory dla naszych dzieci i wnuków.

Ogłaza do sejmu – merytorycznie

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.