14. Ogólnopolski Konkurs na Interpretację Piosenek Agnieszki Osieckiej „Oceany” dobiegł końca. Laureatką Grand Prix została piętnastoletnia Wiktoria Czerpak z Diecezjalnego Liceum Humanistycznego w Nysie. Wydarzenie odbyło się w niemodlińskim ośrodku kultury w czwartek 16 maja. 

Ogólnopolski Konkurs na Interpretację Piosenek Agnieszki Osieckiej „Oceany” [RELACJA]

Laureatka Grand Prix Wiktoria Czerpak z Diecezjalnego Liceum Humanistycznego w Nysie

– Do konkursu przygotowywał mnie Janusz Toczek. W konkursie nie biorę udziału po raz pierwszy. Już dwa lata temu spróbowałam swoich sił, wtedy jednak nie zajęłam żadnego miejsca. W tym roku się udało. Jestem zaskoczona i zadowolona z wyniku. Bardzo się cieszę i będę kontynuować granie na skrzypcach i śpiewanie, mam również nadzieję, że wezmę udział w konkursie za rok – mówiła Wiktoria Czerpak. – Do konkursu nie przygotowywałam się specjalnie długo. Wczoraj wraz z Januszem Toczkiem do występu dorobiliśmy skrzypce, a prób w tym tygodniu mieliśmy zaledwie dwie – przyznaje.

Jak przyznało jury w składzie: Marcin Januszkiewicz, Magdalena Meg Krzemień oraz Anna Malek wybór laureatów nie należał do łatwych.

Kategoria 12–15 lat:

I miejsce: Ewelina Woźniak, „Polska miłość”, Studio Piosenki i Tańca „Fart” w Bielawie oraz Vanessa Siwy, „Na brzozowej korze”, Krapkowicki Dom Kultury;

II miejsce: Hanna Kotula, „Ja mam szczęście do wszystkiego”;

III miejsce:  Joanna Pieluszkiewicz, „Rozmowa poety z komornikiem”, Ośrodek Kultury w Niemodlinie im. A. Osieckiej;

I wyróżnienie: Katarzyna Juruć, „Chłopak z drewna”, Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Talentów „Akces” w Ozimku, Społeczne Ognisko w Ozimku, instruktor Miriam Szlempo;

II wyróżnienie: Rafał Wieczorke, „Nie jesteś sama”, Gminny Ośrodek Kultury w Reńskiej Wsi.

Kategoria 16–24 lata:

I miejsce: Maja Mysliwiec, „Ucisz serce”, Ośrodek Kultury w Niemodlinie im. A. Osieckiej

Grand Prix XIV. Ogólnopolskiego Konkursu na Interpretację Piosenek Agnieszki Osieckiej „Oceany” wygrała Wiktoria Czerpak, „Miłość w Portofino”, Diecezjalne Liceum Humanistyczne

Drugiego oraz trzeciego miejsca jury w tym roku nie przyznało.

Podczas wydarzenia niemodlińskiemu ośrodkowi kultury oficjalnie nadano imię Agnieszki Osieckiej. Jak podkreślała Burmistrz Niemodlina Dorota Koncewicz, arystka zostawiła po sobie piękną poezję, teksty i muzykę.

– Muzyka Osieckiej wymywa z naszych serc i umysłów kurze dnia codziennego. To muzyka, która była i jest dla nas odpowiedzią na wszystko, na nasze troski czy smutki. Gdyby żyła miałaby już 73 lata – mówiła Dorota Koncewicz. – Inicjatorem konkursu przed piętanstu laty była Bożena Grębowiec oraz obecna dyrektor Ośrodka Kultury w Niemodlinie Katarzyna Paszula. Przez te wszystkie lata mogliśmy wzruszać się co roku i słuchać interpretacji tych pięknych piosenek – dodała.

Ośrodek Kultury w Niemodlinie gościł ponad 200 osób. W tym roku gwiazdą podczas konkursu był aktor, wokalista, kompozytor Marcin Januszkiewicz, który zaprezentował materiał z płyty „Osiecka po męsku”. Na płycie prezentuje odważne wersje wielkich przebojów i mało znanych piosenek Agnieszki Osieckiej.

Organizatorem wydarzenia był jak co roku Ośrodek Kultury w Niemodlinie. Patronat honorowy nad konkursem objęła Fundacja im. Agnieszki Osieckiej „Okularnicy”. Portal infromacyjny Opowiecie.info objęło 14. Ogólnopolski Konkurs na Interpretację Piosenek Agnieszki Osieckiej „Oceany” patronatem medialnym.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie