W Ogrodzie Botanicznym w Zagwiździu zakwitły rododendrony. Należący do parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa ogród jest idealnym miejscem na spacery dla spragnionych spokoju i relaksu.
Spacery po przyparafialnym ogrodzie botanicznym cieszą oczy zwłaszcza wiosną. Rosną w nim bowiem m.in. różaneczniki, magnolie, azalie wielokwiatowe i azalie japońskie.
Ogród Botaniczny w Zagwiździu jest dostępny dla zwiedzających przez cały rok.
Fot. Anna Plewa
























![Deszcz? Opolanie po raz kolejny zdali festiwalowy egzamin – cz. 4 [ZDJĘCIA] Deszcz? Opolanie po raz kolejny zdali festiwalowy egzamin – cz. 4 [ZDJĘCIA]](https://opowiecie.info/wp-content/uploads/2026/06/DSCN4575-214x140.jpg)