Blisko pół tysiąca osób manifestowało dziś w Opolu swoje niezadowolenie z poczynań władz.

Mimo że Andrzej Duda w ekspresowym tempie podpisał ustawę, która wprowadza pakiet zmian w sądownictwie, w tym w wyborze sędziów Sądu Najwyższego – w wielu miastach Polski odbyły się wiece protestacyjne. Miały one wzywać prezydenta do jej zawetowania. Teraz mają pokazać jak duże panuje z powodu uchwalenia i podpisania tego aktu niezadowolenie.

„Bądźmy dziś o 21 razem na demonstracji ‚Łańcuch Światła2018: Niech ogień płonie!’ przed Pałacem Prezydenckim. Pokażmy prezydentowi, jak wielki błąd popełnił!” – wzywali organizatorzy protestu, Akcja Demokracja.

Około czterystu osób podpisało się pod kolażem złożonym ze zdjęć z opolskich protestów, który wysłany zostanie do Pierwszej Prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf.

Nie było dziś przemówień. Odśpiewano jedynie Hymn. Głośną manifestację zapowiedziano na przyszły czwartek. Z gwizdkami.

„Musimy z całą mocą powtarzać dzień po dniu, że wciąż wszystko jest w naszych rękach. Moment, gdy przestaniemy w to wierzyć, będzie ostatecznym triumfem starszego pana oglądającego rodeo w żoliborskiej willi. Przygnębiające, że jesteśmy od tego momentu blisko” – napisał w Gazecie Wyborczej Michał Danielewski, proponując obudzenie się z tego stanu.

Pamiętajmy, że PiS wybrało jedynie 18% społeczeństwa. Dlatego tak ważna jest postawa Polaków i aktywny udział w akcjach protestacyjnych, kampanii i najbliższych wyborach.

Fot. melonik

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.