Policjanci i pracownicy cywilni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu włączyli się w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Od ponad tygodnia dwa autobusy będące częścią wyposażenia opolskiej policji przewożą ich z punktów przy granicy do miast w Polsce. Tam czeka już na nich bezpieczny dach nad głową. 

– Z pomocą logistyczną funkcjonariusze i pracownicy cywilni opolskiej policji ruszyli już pod koniec lutego. Wówczas z garaży Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu w kierunku granicy polsko-ukraińskiej wyjechały dwa autobusy. Przez kolejne dni kierowcy z Wydziału Transportu przewozili uchodźców do polskich miast, gdzie czekał na nich bezpieczny dach nad głową. Pracownicy cywilni służbę taką pełnili rotacyjnie, po kilka dni z rzędu – informuje KWP w Opolu.

Teraz również policjanci dołączyli do tej formy pomocy. Wczoraj w nocy (8 marca) wyjechali do Jarosławia dwaj funkcjonariusze z Opola. Przez cały tydzień będą przewozili uchodźców w wyznaczone miejsca. Później zastąpią ich kolejni policjanci.

Opolscy funkcjonariusze do swojej dyspozycji mają dwa 26-osobowe autobusy. Przewożeni są nimi uchodźcy w różne miejsca Polski. Do tej pory funkcjonariusze pomogli tak już kilkuset osobom. Policjanci ruchu drogowego prowadzą również konwoje autobusów przemieszczających się drogami Opolszczyzny. Cześć z uchodźców zostaje na terenie naszego województwa, inni z kolei jadą dalej.

Fot. KWP Opole

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze