59 zawodników i zawodniczek rywalizowało podczas 7. Noworocznego Turnieju Grand Prix o Puchar Sekcji Skata Komax Opole-Borki. Zawody odbyły się w piątek, 6 stycznia, w szkole w Borkach i otworzyły nowy sezon rozgrywkowy Opolskiego Związku Skata.

W turnieju wystartowały osoby reprezentujące w sumie osiemnaście klubów zrzeszonych w Opolskim Związku Skata oraz trzech zawodników niezrzeszonych: Mariusz Żurad z Dębskiej Kuźni, Józef Kubiak z Popielowa i Piotr Wyszka z Dziedzic.

W gronie rywalizujących znalazły się też dwie kobiety: Lidia Kandzia (Komax Opole-Borki) i Monika Gruszka (Swornica Opole-Czarnowąsy). Pierwsza z nich zajęła wysokie 14. miejsce, natomiast druga zakończyła rywalizację na 46. pozycji.

Gościnnie zagrali również Grzegorz Fleischer z Wielkopolski i Jan Więcek ze Śląska. Gospodarzy, czyli sekcję Komax Opole-Borki, reprezentowała natomiast ośmioosobowa kadra, której członkowie zajęli sześć premiowanych nagrodami miejsc.

– Turniej stał na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym. Zawody rozgrywano w duchu fair play, z poszanowaniem przeciwnika w grze – ocenił Paweł Kiszka, sędzia zawodów i prezes Opolskiego Związku Skata. – Do rywalizacji przystąpiła czołówka najlepszych zawodników Opolszczyzny, grających w ligach od 1. do 4. prowadzonych przez Polski Związek Skata. Losy rywalizacji ważyły się aż do ostatniego rozdania kart.

Na zawody złożyły się trzy serie po trzydzieści sześć rozdań. Wygrali je kolejno: Piotr Koziorowski (LZS Ligota Dolna), Krzysztof Rother (Komax Opole-Borki) i Mariusz Cichoń (LZS Leśnica). Natomiast w klasyfikacji całego turnieju pierwsze dwa miejsca zajęli gospodarze.

Na 1. lokacie zakończył bowiem Krzysztof Rother (Komax Opole-Borki), który wyprzedził drugiego Romana Sklorza (Komax Opole-Borki), trzeciego Andrzeja Kocota (Nitron Krupski Młyn), czwartego Zdzisława Biernackiego (Lech Kędzierzyn-Koźle) i piątego Bronisława Morawca (LZS Ligota Dolna).

Tak prezentowała się pierwsza piątka. Natomiast na kolejnych miejscach czołowej dziesiątki znaleźli się kolejno: Piotr Koziorowski (LZS Ligota Dolna), Alfred Malek (Ramsch Chrzowice), Grzegorz Fleischer (Victoria Tranzyt Chróścice), Mariusz Cichoń (LZS Leśnica) i Leonard Cebula (Ramsch Chrzowice).

Trzech najlepszych graczy i zwycięzcy każdej z serii otrzymali puchary. Do pierwszej piętnastki powędrowały natomiast nagrody o łącznej kwocie 2 740 zł. Piętnastkę tę zamknęli: jedenasty Ireneusz Kodura (Komax Opole-Borki), dwunasty Roman Kościelny (Skat Kolonowskie), trzynasty Marcin Wieczorek (Komax Opole-Borki), czternasta Lidia Kandzia (Komax Opole-Borki) i piętnasty Robert Żurard (Komax Opole-Borki).

Noworoczny turniej zorganizował zarząd sekcji skata Komax Opole-Borki: Ireneusz Kodura, Roman Sklorz i Marcin Wieczorek, oczywiście przy współpracy z Opolskim Związkiem Skata na czele z prezesem Pawłem Kiszką.

ZWYCIĘZCY POSZCZEGÓLNYCH SERII:

I seria: Piotr Koziorowski (LZS Ligota Dolna) – 1 366 pkt.

II seria: Krzysztof Rother (Komax Opole-Borki) – 1 290 pkt.

III seria: Mariusz Cichoń (LZS Leśnica) – 1 314 pkt.

PIERWSZA „15” TURNIEJU:

1. Krzysztof Rother (Komax Opole-Borki) – 3 545 pkt.

2. Roman Sklorz (Komax Opole-Borki) – 3 164 pkt.

3. Andrzej Kocot (Nitron Krupski Młyn) – 2 806 pkt.

4. Zdzisław Biernacki (Lech Kędzierzyn-Koźle) – 2 795 pkt.

5. Bronisław Morawiec (LZS Ligota Dolna) – 2 782 pkt.

6. Piotr Koziorowski (LZS Ligota Dolna) – 2 674 pkt.

7. Alfred Malek (Ramsch Chrzowice) – 2 667 pkt.

8. Grzegorz Fleischer (Victoria Tranzyt Chróścice) – 2 653 pkt.

9. Mariusz Cichoń (LZS Leśnica) – 2 630 pkt.

10. Leonard Cebula (Ramsch Chrzowice) – 2 604 pkt.

11. Ireneusz Kodura (Komax Opole-Borki) – 2 569 pkt.

12. Roman Kościelny (Skat Kolonowskie) – 2 564 pkt.

13. Marcin Wieczorek (Komax Opole-Borki) – 2 548 pkt.

14. Lidia Kandzia (Komax Opole-Borki) – 2 527 pkt.

15. Robert Żurard (Komax Opole-Borki) – 2 520 pkt.

fot. Tomasz Chabior

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Jeden komentarz

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.