Podczas gali „Opolska Kobieta Sukcesu 2023”, która odbyła się 30 września w hotelu Mercure w Opolu, przyznano pięć tytułów. To „Znakomity Samorządowiec”, „Kobieta w Biznesie”, „Kobieta Aktywna Społecznie”, „Ambasadorka Kobiet Sukcesu” i „Ambasador Kobiet Sukcesu”.

– Bardzo udane wydarzenie – oceniła Lilianna Łuczkiewicz, prezeska stowarzyszenia Opolskie Kobiety Sukcesu. – Statuetki powędrowały do osób, które przepięknie rozwijają się zawodowo, są aktywne społecznie, rozwijają swój biznes, są fantastycznymi samorządowcami i wspierają kobiety.

Nagrodę „Znakomity Samorządowiec” otrzymała Sabina Nowosielska – prezydentka Kędzierzyna-Koźla. „Kobieta w Biznesie” to z kolei Bożena Krawczuk, właścicielka Kancelarii Bezpieczeństwo Informacji i prezeska Stowarzyszenia Inspektorów Ochrony Danych.

Do dyrektorki Biura Dialogu i Partnerstwa Obywatelskiego Barbary Kamińskiej powędrował natomiast tytuł „Kobieta Aktywna Społecznie”. Na „Ambasadora Kobiet Sukcesu” wybrano zaś Zbigniewa Maleskę – właściciela firmy Doktorvolt, który wspiera stowarzyszenie Opolskie Kobiety Sukcesu od początku jego istnienia.

Tegoroczną „Ambasadorką Kobiet Sukcesu” została z kolei Lilianna Łuczkiewicz, założycielka i prezeska owego stowarzyszenia, a także pełnomocniczka ds. przedsiębiorczości Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki.

– Bardzo cieszę się, że doceniono mój pięcioletni wkład pracy w stowarzyszenie non profit – mówiła Lilianna Łuczkiewicz. – Robię to z serca dla kobiet i mam z tego ogromną satysfakcję. Dzięki temu mogę pomagać innym paniom i pokazywać, jak prężnie potrafimy się wspierać.

Każda z nagrodzonych osób dostała statuetkę. Podczas sobotniego spotkania w hotelu Mercure odbyły się też kolacja i zabawa taneczna z Agencją Muzyczną Magnolliasound. Oprócz tego na uczestników gali czekał tort.

– Gala wpisuje się kalendarz imprez bardzo prestiżowych i niezwykłych – mówiła Lilianna Łuczkiewicz. – Każdego roku jest okazją, by docenić wyróżniające się osoby działające na rzecz kobiet oraz zintegrować się i przyjemnie spędzić czas podczas wieczoru tanecznego.

fot. Tomasz Chabior

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.