9. Festiwal Piosenki Osób Niepełnosprawnych „MocArt Festival” trwał od 27 do 30 września. Otworzyły go warsztaty w Turawie, a zakończyły występy w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu.

Warsztaty muzyczne odbywały się 27 i 28 września. Gościł je Ośrodek Jowisz w Turawie. Tam osoby zgłoszone do festiwalu ćwiczyły piosenki konkursowe i poznawały tajniki emisji głosu, dykcji, emisji, a także psychologiczne aspekty występowania na scenie. Wszystko to połączone w jednym miejscu z wypoczynkiem i integracją z innymi artystami.

Następnie festiwal przeniósł się do Sali Kameralnej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki, gdzie trwał przez kolejne dwa dni, a prowadził go Konrad Bilski. 29 września odbyły się tam konkurs piosenki, w którym wzięło udział 23 artystów z całej Polski i z zagranicy. W programie na ten dzień znalazł się też recital Akademii Musicalu i Muzyki Rozrywkowej pod kierownictwem Katarzyny Pumy Piaseckiej.

@opowiecie.info 9. Festiwal Piosenki Osób Niepełnosprawnych „MocArt Festival” odbywa się od 27 do 30 września. Otworzyły go warsztaty w Turawie, a kończą występy w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. #FestiwalPiosenkiOsóbNiepełnosprawnych #MocART #NarodoweCentrumPolskiejPiosenki #NCPP #Opole #niepełnosprawni #disabled ♬ So Much Happiness – Lux-Inspira

– Na podstawie przysłanych zgłoszeń komisja wyłoniła finalistów, którzy zaprezentowali się na konkursie „MocART”. Musieliśmy przyjąć taką formułę, ponieważ zgłoszeń było dużo – mówiła Katarzyna Puma Piasecka, współorganizatorka imprezy. – To wspaniali wokaliści z niesamowitymi głosami i niesamowici ludzie. Cieszę się więc, że nie muszę być tu jurorką, ponieważ to bardzo trudne zadanie. Cieszę się jednocześnie, że możemy dać uczestnikom festiwalu szczęście wspólnego śpiewania, muzykowania i integrowania się.

30 września opolski amfiteatr gościł natomiast spotkanie artystów z mieszkańcami i galę festiwalu „MocART”. Wystąpili wówczas: laureaci festiwalu „MocART” 2023, Aleksandra Orłowska (laureatka festiwalu „MocART” 2022), Daria Barszczyk (laureatka festiwalu „MocART” 2015), Katarzyna Puma Piasecka, Krzysztof Puma Piasecki, Magdalena Wydra Wydriński, Zdzisław Kalinowski, Jacek Hornik, Filip Hornik oraz Tomasz Starowicz.

Festiwal zorganizowało stowarzyszenie „Power of Soul” z Katowic, przy współpracy z Narodowym Centrum Polskiej Piosenki. Dyrektorką artystyczną wydarzenia była Katarzyna Puma Piasecka – kompozytorka, autorka tekstów, producentka i pedagożka, a ponadto twórczyni Festiwalu mocART, dyrektorka Akademii Musicalu i Muzyki Rozrywkowej oraz założycielka Soul Hunters Gospel Choir i Energy Puma Band.

Portal internetowy i miesięcznik Opowiecie.info objął festiwal patronatem medialnym.

fot. Tomasz Chabior

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.