40 młodych artystów (od 12 do 21 roku życia) ma szanse uczestniczyć w programie Opolski Bank Talentów, który wymyślono po to, by wesprzeć najbardziej utalentowanych młodych muzyków zapewniając im możliwość doskonalenia warsztatu zawodowego, a także budowania podstawowych umiejętności w zakresie komunikacji, planowania rozwoju i promocji.

Szczęśliwców wybierze spośród zgłoszeń specjalne jury. Ważna jest kolejność zgłoszeń. Termin upływa 1 września.

– To bardzo ważna i dobra inicjatywa w roku szczególnie trudnym dla artystów – podkreślił przedstawiając autora przedsięwzięcia Jakuba Dubika wicemarszałek województwa opolskiego Zbigniew Kubalańca.

Organizatorem projektu jest Fundacja Master Art, a pomysłodawcą jej prezes, wiolonczelista Jakub Dubik (połowa duetu Cello Brothers). Program jest dofinansowany z budżetu województwa opolskiego.

Kuba Dubik podkreśla, że Bank Talentów to program pionierski. – Jego celem jest wspieranie najbardziej utalentowanych młodych muzyków przez zapewnienie im możliwości doskonalenia warsztatu zawodowego oraz budowanie kluczowych umiejętności w zakresie świadomej komunikacji, planowania rozwoju i promocji – opowiada. Uczestnicy programu (40 osób) zostaną wybrani przez jury złożone z wykładowców programu. Już można aplikować  – na stronie  www.banktalentow.com jest zakładka „Aplikuj”, gdzie trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy. – Należy także dołączyć nagranie, na którym kandydat pokaże, w jakim miejscu swojego rozwoju artystycznego się znajduje – mówi Kuba Dubik. Fundacja czeka na zgłoszenia do 1 września. W tym roku mogą się zgłaszać młodzi pianiści, skrzypkowie, wiolonczeliści i akordeoniści.

Udział w programie jest darmowy, by dać równe szanse wszystkim młodym, zdolnym muzykom.

Edycja opolska Banku Talentów planowana jest na wrzesień, a partnerami wydarzenia będą m.in. Filharmonia im. J. Elsnera w Opolu oraz Państwowa Szkoła Muzyczna im. Fryderyka Chopina w Opolu. Na 16 września planowany jest koncert podsumowujący tę pierwszą edycję.

– Zagra orkiestra symfoniczna, złożona ze stypendystów, więc będzie to niekonwencjonalny skład orkiestry – z udziałem fortepianu, skrzypiec, wiolonczeli i akordeonu. A w programie znajdzie się polska muzyka filmowa – zapowiada Jakub Dubik.

 

Pedagodzy oraz wykładowcy, którzy będą prowadzić zajęcia, to artyści związani z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz znani powszechnie eksperci oraz dziennikarze radiowi czy telewizyjni.

Organizatorem warsztatów jest Fundacja Master Art mająca na koncie organizacje ogólnopolskiego programu e-Bank Talentów w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego “Kultura w Sieci”.

 

Fot. kapitan

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.