40-lecie prasowego debiutu graficznego oraz 15-lecie Druch Studio Gallery działającej w USA obchodził w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu nasz zaprzyjaźniony artysta, Ryszard Druch. W programie zaprezentował „40 rysunków na 40-lecie”. Przyleciał do Polski tylko na trzy dni, na 90. urodziny swojego Taty.

Podczas imprezy Drucha wspierali artystycznie przyjaciele-artyści: poeta Harry Duda, gitarzysta klasyczny Tadeusz Pabisiak, bard Grzegorz Grunwald (laureat wielu festiwali piosenki poetyckiej), malarz i autor aforyzmów Zbigniew Krygiel oraz malarz i wykonawca autorskich piosenek satyrycznych Cezary Marek.

Zorganizowana została także aukcja sztuki na operację serca 2,5-letniego Dawidka Drapacza z Opola. Mały Dawidek ma szansę na operację swojego serca w USA, ale jej koszty są astronomiczne. Oprócz rysunków Ryszarda Drucha zlicytowane zostały tomiki poezji Harry’ego Dudy, Franciszka Sośnika i Ewy Danuty Orzeszyny oraz tom aforyzmów Zbigniewa Krygiera. Obrazy i rysunki wystawili na sprzedaż także Andrzej Baryłowicz, Zbigniew Krygier i Cezary Marek. Były też płyty Tadeusza Pabisiaka i Grzegorza Grunwalda.

Łącznie zebrano 1500 zł.

Ryszard Druch zapowiada kontynuację akcji zbierania pieniędzy na operacje Dawidka Drapacza wśród polonii amerykańskiej już w sobotę 16 czerwca r. o 18:00 podczas organizowanej przez siebie VII Świętojańskiej Nocy Kabaretowej w Trenton.

Fot. melonik

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.