Ponad 200 miejsc opieki dla dzieci do lat 3 w żłobkach i klubach dziecięcych przybędzie w regionie opolskim w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014–2020.

Opolskie dla Rodziny: będzie więcej miejsc w żłobkach za unijne pieniądzeFot: K. Kownacka, OCRG

W Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki z przedsiębiorcami, którzy sięgnęli po unijne dotacje, podpisano umowy na łączną kwotę ponad 8 mln zł.

Jest to już drugi nabór, w którym złożono 15 projektów. Unijne dofinansowanie otrzymało 8 przedsiębiorców. Największe wsparcie dla jednej firmy wyniosło prawie 800 tys. zł, zaś najniższe: 115 tys. zł.

Pieniądze mogą być przeznaczone na zakup wyposażenia, sprzętu, przebudowę i rozbudowę budynków, a nawet budowę nowych obiektów. Nowe miejsca opieki dla maluchów powstaną m.in. w Opolu, Strzelcach Opolskich, Tułowicach, Kluczborku i Krapkowicach.

– Finansowanie tego rodzaju inwestycji wspiera nasze działania w ramach programu Opolskie dla Rodziny. Te projekty nie tylko przyczynią się do utworzenia miejsc dla opieki najmłodszych, ale mają też służyć godzeniu życia zawodowego i prywatnego ich rodzicom – powiedział marszałek Andrzej Buła.

A tak wygląda nowo utworzony żłobek na opolskim Zaodrzu. Powstał w dawnej centrali telefonicznej, również przy wsparciu unijnych pieniędzy.

Fot. Janusz Maćkowiak

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie