129 łóżek z szafkami przyłóżkowymi dla dorosłych pacjentek oraz łóżeczko dla starszego noworodka, to nowe wyposażenie szpitala wchodzącego w skład Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Nowe łóżka to inwestycja za ponad 670 tys. zł dofinansowana za blisko 410 tys. zł przez Województwo Opolskie. 

Nowe łóżka kupione do wszystkich oddziałów szpitala wymieniane były stopniowo, etapami. Aktualnie są już we wszystkich salach. Nowe mają możliwość regulowania poziomu nachylenia zagłówka, wysokości położenia nóg, są wyposażone w boczne zabezpieczenia, co jest szczególnie istotne w przypadku sal, na których przebywają mamy z noworodkami.

CZYTAJ: Zielona Mapa Potrzeb Opola. Mieszkańcy wskazali już 50 miejsc, w których chcą więcej zieleni

Część z nich to łóżka elektryczne obsługiwane za pomocą pilota, w których dodatkowo można  regulować ich wysokość. Nowe łóżka na cieszą szczególnie szefa opolskiej porodówki.

– Dziękujemy Samorządowi Województwa Opolskiego za dofinansowanie tego przedsięwzięcia. Dzięki nowym łóżkom zdecydowanie poprawiły warunki pobytu pacjentek, gdyż są dostosowane do ich potrzeb. To kolejny krok w kierunku standardu, jaki chcemy stworzyć naszym pacjentkom – tłumaczy Edward Puchała, dyrektor Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu.

Nowe łóżka kosztowały ponad 670 tys. zł. Inwestycja była dofinansowana za blisko 410 tys. zł przez Województwo Opolskie. 

SPRAWDŹ: Opolski senior może liczyć na wsparcie. Powstanie m.in. 20 klubów seniora

– Zależy nam na tym, żeby zapewnić pacjentkom jak najbardziej komfortowe warunki przebywania w szpitalu – mówi wicemarszałek Roman Kolek.

– To jeden z elementów naszej dbałości o jak najlepszą opiekę nad matką i dzieckiem w regionie. Przypomnę, że nasze województwo otrzymało nagrodę w konkursie „Zdrowy samorząd” właśnie dlatego, że docenione zostały nasze działania w tej dziedzinie. To zobowiązuje.

11 tysięcy pacjentów rocznie

Dodajmy, że w Szpitalu Ginekologiczno–Położniczym i Noworodków wchodzącym w skład Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii co roku hospitalizowanych jest ponad 11 tys. pacjentów
(ok. 8 tys. dorosłych pacjentek oraz ponad 3 tys. noworodków).

Opolski szpital specjalizuje się w położnictwie oraz leczeniu schorzeń ginekologicznych i onkologicznych kobiet.

Fot. mat. prasowe

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarka, redaktor wydania miesięcznika Opowiecie.info. Wcześniej związana przez 10 lat z Nową Trybuną Opolską w Opolu. Pisze o tym, czym żyje miasto, z naciskiem na kulturę. Fanka artystów i muzyków, brzmień pod każdą postacią oraz twórczych inicjatyw. Lubi dużo rozmawiać. W wolnym czasie jeździ na koncerty i festiwale, czyta książki i ogląda filmy – dość często o mafii.