Opolska Nagroda Jakości jest „córką” Polskiej Nagrody Jakości. Jej historia sięga 2004 roku.

To konkurs prawdziwie elitarny. Nie ma drugiego takiego, w którym trzeba spełnić tak wygórowane wymagania. A wszystko jest sprawdzane przez ekspertów z Polskiej Nagrody Jakości. Przeprowadzają także indywidualne rozmowy z prezesami firm kandydujących. Dopiero wówczas eksperci wystawiają ocenę. Na podstawie ich raportu kapituła decyduje, czy kandydat jest laureatem, czy tylko wyróżnionym. Przygotowano do tego celu specjalna punktację: od 1 do 1000. Wszyscy którzy uzyskali poniżej 500 punktów są wyróżnieni. Dopiero powyżej 500 zyskuje się tytuł laureata.

– Opolskie firmy budują wartość regionu, który staje się konkurencyjny na rynkach krajowych, europejskich i światowych mówi Bartosz Ryszka, prezes Opolskiej Izby Gospodarczej .– A Opolska Nagroda Jakości to dowód na to, że dobra organizacja pracy i nowoczesne zarządzanie przynoszą najlepsze efekty. To jedno z najdłużej funkcjonujących i najbardziej ugruntowanych na rynku wyróżnień. Otrzymują je rokrocznie dobrze prosperujące firmy, samorządy i jednostki, a także wyróżniający się przedsiębiorcy i menadżerowie. Kapituła konkursu docenia zarówno przejrzystość funkcjonowania nagradzanych podmiotów, efekty ich działalności, wdrożone systemy zarządzania, jak i kunszt przywódczy kadry zarządzającej.

Konkurs ma za zadanie promować także „Znakomitych Polskich Menadżerów – Przywódców”, którzy swoją pracą przyczyniają się do ciągłego doskonalenia zarządzania organizacją. W konkursie mogą uczestniczyć Menadżerowie Znakomitych Organizacji. Kandydaci są wskazywani przez różne instytucje. To pokazuje, że ich działania są wybitne. To jest nagroda wręczana przez bardzo szerokie gremium. Nasza nagroda jest córką Polskiej Nagrody Jakości i Europejskiej Nagrody Jakości.

Opolska Nagroda Jakości 2024

Laureaci

1. Baumar sp. z o.o. sp. k., – wiodąca w regionie firma zajmująca się kompleksowym wykonawstwem konstrukcji żelbetowych dla zastosowań przemysłowych i użytkowych oraz świadczeniem usług w zakresie budownictwa mieszkaniowego.

2. Branda sp. z o.o. Rezydencja dla Seniorów Złote Borki,

3. GTVBUS Polska sp. z o.o.,
4. OK-CONSTRUCTION Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o. o.,
5. Oddział Pediatrii w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu,
6. Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna w Brzegu.

Wyróżnienie

1. Infirmicare Non Profit sp. z o.o.,
2. Biuro Rachunkowe Legis sp. z o.o.,

Znakomici Przywódcy 2024

1. Dariusz Madera – dyrektor generalny Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu,
2. Krzysztof Zubeil – założyciel i współwłaściciel GTVBUS Polska sp. z o.o.,
3. Roman Kapica – prezes Kapica sp. z o.o. sp. k.,
4. Wiktor Halupczok – założyciel artystycznej odlewni metali ART-ODLEW sp. z o.o.,
5. Dariusz Pawlicki – prezes zarządu Energo Mechanik sp. z o.o.,
6. Jan Jóźków – p.o. Prezes Zarządu Bank Spółdzielczy „Bank Rolników” w Opolu.

 

– To wyróżnienie jest dla mnie niezwykle ważne i stanowi dowód uznania dla mojej pracy, ale także dla pracy całego mojego zespołu, którego wsparcie i zaangażowanie są kluczowe w dążeniu do doskonałości – mówił dyrektor generalny Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu Dariusz Madera. – Jakość i przywództwo to wartości, które kształtują nasze działania i motywują do ciągłego rozwoju. Dziękuję Opolskiej Izbie Gospodarczej za zorganizowanie tego prestiżowego wydarzenia, które promuje i nagradza wysoką jakość wśród naszych przedsiębiorstw. To wyróżnienie jest dla mnie inspiracją do dalszej pracy na jak najwyższym poziomie. Serdeczne podziękowania kieruję do całego zespołu za nieustające wsparcie i ciężką pracę. Bez Was ten sukces nie byłby możliwy. Dziękuję również mojej kochanej rodzinie i wszystkim tym którzy wspierali nas na tej drodze. Razem tworzymy przyszłość opartą na jakości i doskonałości.

Marszałek województwo opolskiego Szymon Ogłaza – debiutował w tej funkcji na takprestiżowej imprezie. Jednak bez tremy – uczestniczył wcześniej, choć w innej roli w całym szeregu podobnych. – Firmy na Opolszczyźnie zmieniają się i ulepszają z roku na rok – przyznał. – Trzeba przyznać, że jakość pracy zawsze była mocną stroną tej części świata i myślę, że ten etos pracy, który na Śląsku jest tak bardzo obecny, przekuwa się na jakość, która jest w naszych firmach, czego przykładem jest to, ilu już w tej chwili mamy laureatów Opolskiej Nagrody Jakości, a proszę mi wierzyć, że nie jest łatwo ją otrzymać – zapewniał Szymon Ogłaza.

Fot. Kapitan, UMWO

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.