Strażacy ochotnicy z gminy Dobrzeń Wielki zmierzyli się wczoraj (16.06) w gminnych zawodach sportowo-pożarniczych. Zwycięstwo wywalczyli gospodarze z OSP Dobrzeń Mały, którzy triumfowali w aż 3 kategoriach – harcerskich drużyn pożarniczych chłopięcych, seniorów oraz oldbojów.

W szranki stanęło 19 drużyn: mini strażaki z Chróścic i Kup, harcerska drużyna pożarnicza dziewczęca młodsza z Chróścic, harcerskie drużyny pożarnicze z Dobrzenia Wielkiego i Kup, harcerskie drużyny pożarnicze dziewczęce z Chróścic i Dobrzenia Wielkiego, harcerskie drużyny pożarnicze chłopięce oraz seniorzy z Chróścic, Dobrzenia Małego, Dobrzenia Wielkiego i Kup, młodzieżowa drużyna pożarnicza chłopięca z Chróścic, a także oldboje z Chróścic, Dobrzenia Małego i Kup. Ich zadaniem było pokonać dwie konkurencje – ćwiczenia bojowe oraz sztafetę pożarniczą 7×50 metrów z przeszkodami. Zmagania strażaków obserwowali licznie zgromadzeni kibice, którym sportową rywalizację umilała strefa gastronomiczna ze słodkimi przekąskami, daniami z grilla oraz napojami.

– Poziom zawodów oceniam na bardzo wysoki i wyrównany, jak co roku. Mamy się czym pochwalić, ponieważ startuje dużo drużyn, w tym prawie 120 dzieci. Liczymy na to, że jak najwięcej z nich pozostanie w naszych jednostkach, będąc przyszłą kadrą strażaków – mówił Rafał Kołodziej, prezes zarządu gminnego OSP w Dobrzeniu Wielkim. – Pozytywnie zaskoczyła mnie organizacja zawodów, które przebiegły bardzo sprawnie. Trzeba przyznać, że opiekunowie wykonali kawał dobrej roboty, ucząc dzieci dyscypliny.

Strażacy dali z siebie wszystko, ale nie każdy mógł znaleźć się na podium. Ostatecznie wyniki ukształtowały się następująco:

Harcerskie drużyny pożarnicze dziewczęce młodsze:
1. miejsce – OSP Chróścice

Harcerskie drużyny pożarnicze chłopięce młodsze:
1. miejsce – OSP Dobrzeń Wielki
2. miejsce – OSP Kup

Harcerskie drużyny pożarnicze dziewczęce
1. miejsce – OSP Chróścice
2. miejsce – OSP Dobrzeń Wielki

Harcerskie drużyny pożarnicze chłopięce
1. miejsce – OSP Dobrzeń Mały
2. miejsce – OSP Chróścice
3. miejsce – OSP Dobrzeń Wielki
4. miejsce – OSP Kup

Młodzieżowe drużyny pożarnicze chłopięce
1. miejsce – OSP Chróścice

Seniorzy
1. miejsce – OSP Dobrzeń Mały
2. miejsce – OSP Chróścice
3. miejsce – OSP Dobrzeń Wielki
4. miejsce – OSP Kup

Oldboje
1. miejsce – OSP Dobrzeń Mały
2. miejsce – OSP Kup
3. miejsce – OSP Chróścice

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze