Dziś po raz ostatni skorzystać można z miejskich rowerów w Opolu. Od jutra stacje będą nieczynne, a rowery poddane będą konserwacji, tak by mogły od wiosny znów służyć mieszkańcom.

Do publicznego użytku wystawiono w tym sezonie 198 rowerów na 19 samoobsługowych stacjach wypożyczeń. Skorzystano z nich prawie 60 tys. razy.

Największym powodzeniem cieszyły się stacje na Placu Wolności, na ulicy Sosnkowskiego przy Politechnice Opolskiej i przy dworcu głównym PKP.

Ostatni dzień sezonu rowerowego zbiegł się z zapowiedziami intensywnych opadów śniegu. Na razie pada  tylko deszcz ze śniegiem, ale i tak amatorów dwóch kółek próżno przy takiej pogodzie szukać.

Fot. melonik

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.