Fundacja GEKO zaprasza na ostatnie w tym roku spotkanie poświęcone zagadnieniu zrównoważonego rozwoju. Spotkanie odbędzie się w sobotę (9 grudnia) od godz. 10.00 w Centrum Dialogu Obywatelskiego w Opolu (ul. ks. Konstantego Damrota 1, s.106).

Koncepcja, której nazwa chyba każdemu przynajmniej obiła się o uszy, dla jednych jest utrudnieniem w realizacji swoich interesów, dla innych – szansą na poprawę środowiska, która może choć trochę spowolnić katastrofę klimatyczną.
Czy niekoniecznie zbieżne priorytety da się pogodzić?

W sobotnim spotkaniu udział wezmą:

profesor dr hab. Marcin Łuszczyk z Katedry Ekonomii, Finansów i Badań Regionalnych Wydziału Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej, specjalizujący się m.in. w zagadnieniach rozwoju trwałego i jakości życia, finansów publicznych i polityki gospodarczej, energetycznej i klimatycznej,

dr Grzegorz Oloś – pracownik Instytutu Inżynierii Środowiska i Biotechnologii Uniwersytetu Opolskiego, specjalista z zakresu toksykologii, fotograf przyrody, interesujący się łowiectwem ekolog;

Piotr Trudnowski – działacz obywatelski, publicysta, członek i były prezes Klubu Jagiellońskiego, w przeszłości związany z Fundacją Republikańską, redaktor Rzeczy Wspólnych i Nowej Konfederacji. W latach 2016-2017 był członkiem Zespołu ds. Zrównoważonego Rozwoju i Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw przy ówczesnym ministrze rozwoju i finansów Mateuszu Morawieckim.

Panel dyskusyjny poprzedzi wykład wprowadzający profesora Łuszczyka.
Natomiast po panelu odbędzie się warsztat, podczas którego zastanowimy się w jaki sposób my,  mieszkańcy, możemy egzekwować stosowanie dobrych praktyk i kierowanie się zasadami zrównoważonego rozwoju wśród lokalnych polityków, urzędników i inwestorów.

Wydarzenie dofinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

Ostatnie w tym roku spotkanie poświęcone zagadnieniu zrównoważonego rozwoju

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze