Bezpieczna jazda wiąże się z odpowiedzialnością, rozwagą i ostrożnością na drodze. Właśnie takie wartości promuje się w Dniu Bezpiecznego Kierowcy, który wypada 25 lipca. Dodatkowo tego dnia imieniny obchodzi św. Krzysztof – patron kierowców i podróżujących.

Dzień Bezpiecznego Kierowcy został ustanowiony w 2006 roku w celu podnoszenia świadomości kierowców na temat ostrożności na drodze i poszanowaniu innych uczestników ruchu. Obchody tego święta wiążą się z edukacją dotyczącą bezpiecznej jazdy, podkreślaniu szacunku i empatii na drodze oraz zachęcaniem do regularnego przeglądu pojazdów. Tak więc, każdy może zaangażować się we wsparcie Dnia Bezpiecznego Kierowcy, gdyż wszyscy mamy obowiązek dbać o bezpieczeństwo na drodze.

W ramach tego święta organizowane są różnorodne inicjatywy, które podkreślają ważność nie tylko bezpiecznej jazdy, ale także kultury na drodze. Często można uczestniczyć także w szkoleniach i warsztatach dla kierowców czy angażować się w kampanie informacyjne, które przestrzegają przed nieodpowiedzialnością na drodze.

W Dniu Bezpiecznego kierowcy imieniny obchodzi św. Krzysztof, który jest patronem kierowców, podróżujących, przewoźników, pielgrzymów i marynarzy. Z tej okazji wierni modlą się o wstawiennictwo św. Krzysztofa, prosząc przy tym o opiekę podczas podróży i ochronę przed niebezpieczeństwami na drodze.

Zawsze pamiętajmy o ostrożności i wzajemnych szacunku na drodze. 

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.