Blisko 60 osób wyruszyło w sobotę (22 lipca) na pielgrzymkę z Fałkowic na Jasną Górę. Wszyscy chętni, którzy wzięli udział w pielgrzymce mogli zregenerować nie tylko swoje ciało, ale i duszę.

Całe rodziny, dzieci, młodzież i osoby starsze wzięły udział drodze po błogosławieństwo w ich własnych intencjach. Ochotnicy wyruszyli o godz. 7.00 spod kościoła św. Stanisława w Fałkowicach, gdzie 15 minut wcześniej otrzymali błogosławieństwo na drogę. Trasa liczyła sobie ok. 100 km. Nie licząc postojów taki przejazd powinien zająć ok. 6 godz.

Wydarzenie odbywało się pod opieką Policji, Transportu Logistycznego MTD oraz Służby Medycznej. Uczestnicy zatrzymali się na Mszę św. w Oleśnie oraz na obiad, czyli zupę pomidorową gotowaną na tradycyjnym piecu w Lubnowie. Oprócz tego kawa, ciasto i napoje przygotowane przez PZC Fałkowice.

Zapisy trwały do 21 lipca, jedyny koszt jaki należało ponieść to opłata za autokar powrotny. Transport rowerów z Częstochowy również był zapewniony.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Pedagogiki na Uniwersytecie Opolskim, pasjonująca się muzyką i motoryzacją, a ponadto to uwielbiająca podróżować. Zawsze uśmiechnięta, wierząca, że "To co nas nie zabije, uczyni nas silniejszymi".