W sobotę 1 czerwca w godzinach od 11.00 do 14.00 będzie można poznać na co dzień niedostępne zakamarki Opolskiego Teatru Lalki i Aktora. Na dniu otwartym mile widziane będą całe rodziny. Wstęp wolny.

– I choć to Dzień Dziecka – zapraszamy nie tylko dzieci, bowiem w programie przewidujemy moc atrakcji i dla dzieci i dla dorosłych – zachęca Magdalena Starczewska z działu marketingu OTLiA.

– Odsłaniamy kulisy, zapraszamy na i za scenę oraz gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w działaniach, które przygotowuje cały zespół OTLiA. Nie potrzeba żadnych biletów i wejściówek – każdy jest zaproszony.

CZYTAJ:
Noc Kultury 2019, czyli ponad 50 wydarzeń w 32 miejscach Opola! [WIDEO, PROGRAM]
Festiwal Opole 2019. Jakie będą atrakcje poza amfiteatrem? [PROGRAM]

PROGRAM

Główne wejście

Zapraszamy do zabawy z dubbingiem. Na ekranie zobaczycie fragmenty naszych spektakli, ale postaciom z tych przedstawień na moment odbierzemy głos. Stwórzcie sami dialogi, spróbujcie wcielić się w role postaci i nadać zupełnie nowe znaczenia temu, co zobaczycie.

Duża Scena

Działania rozpoczniemy od spektaklu pt. „Narysuj mi baranka”, na podstawie „Małego Księcia” Antoina de Saint-Exupéry’ego. Przedstawienie zostało przygotowane przez Wychowanków dwóch Domów Dziecka w Opolu.

Następnie zapraszamy na teatralno-muzyczną niespodziankę! Aktorzy przygotują dla Was zestaw największych przebojów pochodzących z różnych spektakli. Będziecie mogli przypomnieć sobie oryginalne wykonanie ze spektaklu, a następnie razem z nami nauczyć się tekstu, zaśpiewać i dobrze się bawić. Całość zakończy się kolorowym korowodem, który zwiedzi najciekawsze zakamarki Teatru.

/// spektakl „Narysuj mi baranka” 11:00-11:25| piosenki, I blok 11:30-12:15 | piosenki, II blok        12:30-13:15

Mała Scena, prawa strona

Nasze aktorki znane ze spektaklu „Hokus pokus, czary mary… i Król” zapraszają na kurs przygotowujący dla przyszłych wiedźm i wróżów. Będzie to także wyjątkowa szansa na spotkanie z wiedźmami wszystkich bajek świata! W trakcie wydarzenia oferujemy: przepowiadanie przyszłości, naukę zaklęć, zaglądanie w zwierciadło oraz kurs latania na miotle. Zapraszamy serdecznie wszystkich odważnych, którzy chcą się przekonać, czy wiedźma jest zła…

Mała Scena, lewa strona

Jak co roku, zapraszamy Widzów do Garderoby Teatralnej, w której każdy będzie mógł przymierzyć kostiumy, maski i peruki pochodzące z repertuarowych przedstawień.

 Scena na Piętrze

Ta przestrzeń zaaranżowana będzie specjalnie dla naszych najmłodszych uczestników. Maluchy będą mogły posłuchać czytanych bajek w wykonaniu aktorek i jednocześnie obejrzeć piękne ilustracje na ekranie. Część powierzchni przygotujemy tak, by mogła być przestrzenią ekspresji twórczej, po której dzieci będą mogły rysować, kreślić i tworzyć swoje małe dzieła. Będzie to także przestrzeń do zabawy, pełna przedmiotów miłych w dotyku, o różnych kształtach i fakturach.

Foyer Dużej Sceny

Zapraszamy na wystawę fotografii teatralnej pn. Proscenium. Są to artystyczne zdjęcia autorstwa Grzegorza Gajosa, który prowadzi bardzo obszerną dokumentację fotograficzną teatralnych wydarzeń. Należą do nich spektakle, a także mnóstwo wydarzeń podejmowanych w Teatrze przez cały rok, m.in. warsztaty, projekt edukacyjny TEATR. Poczuj to!, wydarzenia cykliczne, wystawy. Zobacz, czy odnajdziesz siebie na tych pięknych fotografiach!

Foyer Małej Sceny

W tej długiej i wąskiej przestrzeni, smok ukrył skradzione, teatralne lalki! Żeby je odzyskać, najmłodsi będą musieli wykazać się wiedzą o najsłynniejszych baśniach. A następnie –  pod okiem aktorów – będą mogli sami spróbować swoich sił jako animatorzy lalek. Ulubieńcy widzów, bohaterowie najlepszych przedstawień, będą do dyspozycji naszych najmłodszych odbiorców. Zapoznamy z różnymi technikami lalkowymi i sposobem ich animacji.

Pracownia Plastyczna

Tutaj będziecie mogli wykonać pacynki. Nasi modelatorzy pokażą, jak za pomocą plastikowej piłeczki i kawałka materiału, może powstać niezwykła i ciekawa forma teatralna, która zainspiruje do zabawy w teatr!

Podwórko Teatru

Na niewielkiej przestrzeni pomiędzy drzewami, plastycy z pracowni modelatorskiej, stworzyli „Pajęczą sieć” – instalację artystyczną, która nie tylko zdobi tę przestrzeń, ale także zachęca dzieci do działań i interakcji. Forma przestrzenna skonstruowana z kolorowych gum, niczym pajęcza sieć, ma poruszyć wyobraźnię i zaprosić do zabawy w kolorowym labiryncie. Na gumach dodatkowo są zamocowane kule, które uczestnicy zabawy mogą przemieszczać w rożnach kierunkach zmieniając pierwotny wygląd dzieła.

OTLiA zaprasza na dzień otwarty teatru. W sobotę będzie się działo przy Kośnego w Opolu

OTLiA zaprasza 1 czerwca na dzień otwarty od godz. 11.00. / fot. Grzegorz Gajos

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarka, redaktor wydania miesięcznika Opowiecie.info. Wcześniej związana przez 10 lat z Nową Trybuną Opolską w Opolu. Pisze o tym, czym żyje miasto, z naciskiem na kulturę. Fanka artystów i muzyków, brzmień pod każdą postacią oraz twórczych inicjatyw. Lubi dużo rozmawiać. W wolnym czasie jeździ na koncerty i festiwale, czyta książki i ogląda filmy – dość często o mafii.