Plansze z 60 zreprodukowanymi pocztówkami przedstawiającymi dziewiętnastowieczny Otmuchów będzie można zobaczyć w Opolu.

9 lipca w Galerii WuBePe przy ulicy Piastowskiej 20 odbędzie się wernisaż wystawy „Pozdrowienia z Otmuchowa (Gruss aus Ottmachau) – Otmuchów na dawnej pocztówce”.

Na wydarzenie zapraszają Wojewódzka Biblioteka Publiczna oraz wortal „Otmuchowskie zabytki i osobliwości” – strona internetowa poświęcona popularyzacji historii i dziedzictwa kulturowego Otmuchowa.

– To swoista mała podróż, spacer po dawnych ulicach miasta – zapowiadają organizatorzy i zachęcają, by odwiedzić je obecnie, by na własne oczy przekonać się, jaki przeobrażeniom uległ Otmuchów na przestrzeni ostatnich stu lat.

Na planszach wystawy zreprodukowano wybrane, najcenniejsze karty pocztowe z końca XIX w., zamykając ramy czasowe do 1945 roku. Zestawienie i wybór pocztówek nie był przypadkowy. Autor chciał uchwycić w znacznym stopniu piękno dawnego Ottmachau. Pocztówki wyselekcjonowano z blisko 300 znajdujących się w jego kolekcji, którą od ponad 30 lat nieustannie powiększa o kolejne unikaty.

Podczas wernisażu odbędzie się koncert z udziałem autora wystawy, który występuje pod pseudonimem ADRIATIQ.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17.00.

Otmuchów na dawnej pocztówce – wernisaż w WBP

Fot. Materiały organizatora

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Reporterka. Pisze o tym, czym żyje powiat opolski. Absolwentka politologii na Uniwersytecie Opolskim. Miłośniczka podróży małych i dużych. Ponad wszystko uwielbia góry. Na górskich szlakach spędza większość wolnego czasu. Zdarza jej się śpiewać, głównie w chórze. Uwielbia czytać książki, a przy dobrej pogodzie - jeździć na rowerze.