Uczniowie skorzystają z rad ekspertów różnych branż, a przy tym łatwiej zadecydują, o ścieżce kariery zawodowej – w Strzelcach Opolskich otwarto kolejny Szkolny Punkt Informacji i Kariery.

– Każdy z nas ma w sobie talent, SzPIK ma za zadanie pomóc uczniowi go odkryć – mówiła Halina Kajstura, dyrektor strzeleckiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. – Często na etapie września, października uczniowie zmieniają decyzje. Poszukują swojej drogi zawodowej. Przebywając w firmie poznają zakład, a wchodząc pomiędzy ludzi, którzy nie są ich kolegami, zdobywają kompetencje społeczne i pewność siebie. To pozwala upewnić się w wyborach kształcenia i pomaga np. podczas rozmowy kwalifikacyjnej – wymienia Halina Kajstura. W strzeleckim SZPIK-u będą się odbywały m.in. spotkania z doradcą zawodowym czy testy sprawdzające predyspozycje zawodowe.

W Szkolnym Punkcie Informacji i Kariery w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich każdy uczeń otrzyma odpowiedź na takie pytania jak: w jakich zawodach będzie można znaleźć pracę za kilka lat? do jakich szkół iść? Jak pokierować swoim życiem? Jak zaplanować swoją karierę? Jak organizować swój czas? Jak stworzyć własny plan kariery zawodowej? Jak odpowiednio poruszać się na rynku pracy? Jak właściwie zaprezentować się swojemu przyszłemu pracodawcy? Jak umiejętnie wykorzystać swoje zainteresowania, predyspozycje i cechy osobowości aby zdobyć pracę? Jak obronić się przed bezrobociem i stanem stagnacji?

Inicjatorem otwarcia SZPIKu w Strzelcach Opolskich był wieloletni partner szkoły – firma Kronospan.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie