W ramach cyklu „Szachowe Pory Roku w Feniksie” zapraszamy wszystkich do udziału w otwartym turnieju szachowym „Wiosna w Feniksie” organizowanym już po raz XIV. Turnieje odbywają się w różnych terminach w osiedlowym Klubie „Feniks” – sprawdź harmonogram. Do wygrania atrakcyjne nagrody.

Pomysłodawcą imprezy jest Eugeniusz Hanusek, międzynarodowy sędzia szachowy i mieszkaniec Opola. Turniej przeznaczony jest dla osób w każdym wieku, bez podziału na płeć. Gra odbywa się w systemie rundowym, po 15 minut na rozegranie partii przez każdego zawodnika.

Uczestnicy rozpoczęli swoją rywalizację już w czwartek (16 maja) o godz. 16.30 i będą się spotykać przez kolejne czwartki, żeby w dniu 30 maja wyłonić zwycięzcę. Kolejne odsłony turnieju organizowane są: wrzesień – „Pożegnanie lata”; listopad – „Jesień w feniksie”; luty – „Zima w feniksie”, który jest jednocześnie posumowaniem cyklu całorocznego.

Do klasyfikacji całorocznej zliczane są punkty przynajmniej z dwóch turniejów. Nie jest problemem jeśli ktoś będzie chciał zagrać tylko w jednym z rozgrywanych turniejów. Będą one odbywać się w osiedlowym Klubie „Feniks”, który pracuje w ramach działalności społeczno-wychowawczej Osiedla „Dambonia” należącego do Opolskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Przyszłość” w Opolu. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 608 195 255.

Więcej informacji tutaj.

Otwarty turniej szachowy

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie