Około 100 pań zagościło w sali OSP w Dobrzeniu Małym, aby celebrować swoje święto – Dzień Kobiet. W piątek, 8 marca, wszystkie z nich mogły poczuć się wyjątkowo. Były występy artystyczne, warsztaty stawiania granic i asertywności oraz poczęstunek. 

– Kiedyś razem z koleżankami brałam udział w warsztatach dotyczących aktywnych kobiet i zrodził się pomysł, aby właśnie na terenie naszej gminy zorganizować podobną inicjatywę, by panie mogły spotkać się ze sobą i coś ciekawego tworzyć. Może usiąść przy kawie, a może właśnie brać udział w warsztatach – mówiła Monika Ledwolorz-Gierok, kandydatka na wójta gminy Dobrzeń Wielki – W zdobyciu funduszy na ten cel pomogli mi Rafał Kampa, Dariusz Lukas i Beata Wolny. Bardzo się cieszę, bo przyszło wiele kobiet, w tym panie z koła gospodyń wiejskich, moja uczennica i sąsiadki. Program spotkania jest bardzo bogaty, a oprócz tego na wszystkie panie czeka poczęstunek.

O godz. 17:00 około 100 pań zasiadło do stołów ozdobionych żółtymi tulipanami. Spotkanie rozpoczęło się od przywitania wszystkich kobiet, a później uczestniczki mogły obejrzeć występy artystyczne. Wystąpiły mażoretki „Seniorita” ze Stowarzyszenia Mażoretek Opolskich oraz Monika Morka, Robert Pętlak i Kacper Misiejuk, którzy zagrali koncert Teatru Akustycznego. Odbyła się także nauka gry na bębnach.

@opowiecie.info Około 100 pań spotkało się w Dobrzeniu Małym z okazji Dnia Kobiet. Były występy artystyczne, kobiece warsztaty i początek. 💐🌹 #kobieta #kobiety #dzienkobiet #dziewczyna #kobiecaenergia #8marca #kobietaspełniona #gminadobrzeńwielki ♬ You Make Me Happy – My Sun and Stars

– Aby zrealizować dzisiejsze wydarzenie, pozyskaliśmy dofinansowanie ze środków Samorządu Województwa Opolskiego. Hasło spotkania to: „W kobiecym kręgu – siła kobiet w województwie opolskim”. I właśnie stowarzyszenie „Łączy nas Dobrzeń”, którego jestem przedstawicielem, złożyło ofertę o mały grant – zaznaczał Dariusz Lukas. – Otrzymaliśmy pozytywną decyzję na sfinansowanie tego zadania, dzięki temu mogło odbyć się dzisiejsze spotkanie w kobiecym kręgu. Ucieszyliśmy się bardzo, bo są to nasze pierwsze pieniądze, które pozyskało stowarzyszenie. Wydarzenie zostało objęte również patronatem honorowym marszałka województwa opolskiego – Andrzeja Buły.

Jednym z punktów spotkania dla kobiet były warsztaty nauki stawiania granic i asertywności. Uczestniczki mogły przekonać się, jak ważne jest mówienie o swoich potrzebach, zadbanie o siebie i jasne komunikowanie swoich granic. Miały także okazję, by wziąć udział w dyskusji na temat tego, jak żyje się kobietom na wsi.

– Nasze warsztaty dotyczą tego, co my jako kobiety możemy zrobić same dla siebie. Chodzi o to, by przyjrzeć się temu, co jest dla nas w życiu ważne, na co chcemy się zgadzać, a na co absolutnie nie. Warsztaty opierają się na wymianie myśli, doświadczeń, może również wyciąganiu wniosków na przyszłość, tutaj w środowisku dobrzeńskich kobiet – mówiły Karolina Pisz i Katarzyna Krzyżanowska, trenerki rozwoju osobistego. – Myślę, że warsztaty dadzą panią dużo inspiracji i takiego „dmuchania w skrzydła”. Liczymy też, że dyskusja na temat tego, jak się żyje kobietom na wsi, pomoże im zrozumieć, jakie są ich potrzeby, co mogą zmienić, ale też czego oczekują od osób, które trzymają władzę, czyli co chciałyby, aby się zadziało teraz lub w najbliższym czasie.

Portal i miesięcznik Opowiecie.info objął to wydarzenie patronatem medialnym.

fot. Milena Skóra

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.