Kolejne, już XXI Targi Turystyczne odbędą się tradycyjnie na opolskim Rynku. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla małych i dużych. Od piątku będzie można poszerzyć swoją znajomość regionalnej, krajowej i zagranicznej oferty turystycznej tuż przed zbliżającymi się wakacjami.

– Przewidujemy wiele atrakcji, niespodzianek i konkursów z nagrodami. Nasi wystawcy przybliżą nam walory kulturowe, turystyczne i kulinarne z różnych zakątków kraju. Będą też wystawcy z zagranicy – z Burgundii, Nadrenii-Palatynatu, Poczdamu i nasi południowi sąsiedzi z kraju Środkowo-Czeskiego i Morawsko-Śląskiego. Kładziemy też nacisk na promocję regionu – wyliczyła Małgorzata Białek ze Stowarzyszenia Promocji Śląska Opolskiego ”Profil”, reprezentująca organizatora wydarzenia. Jak dodała, poznamy nasze regionalne smaki w wielu wariacjach. – Sobota upłynie nam pod znakiem kulinariów. Będą degustacje i pokazy kulinarne. Gwiazdą wydarzenia będzie Pascal Brodnicki, który wspólnie z marszałkiem Andrzejem Bułą i wicemarszałkiem Zbigniewem Kubalańcą przygotują przepyszne potrawy. – O godzinie 14:00 zapraszamy na gotowanie z marszałkiem, który przygotuje polędwiczki wieprzowe a la śląskie niebo z buchtą w sosie z suszonych owoców. Natomiast od 15:30 wicemarszałek Zbigniew Kubalańca częstować będzie przygotowanym przez siebie pstrągiem poliwodzkim z salsą z ogórków małosolnych i jabłek. Sobotni dzień zakończymy muzycznie z drugim naszym gościem – Dj. Adamusem – zapraszała Małgorzata Białek.

– To największa tego typu impreza turystyczna w regionie. Z jednej strony pokazuje mieszkańcom regionu to wszystko, co dzieje się w kraju, ale w tym roku stawiamy też na pokazanie walorów turystycznych Opolszczyzny. Dla nas bardzo ważna jest turystyka jednodniowa i weekendowa skierowana do opolan i mieszkańców regionów ościennych. Zaprezentują się perełki, opolskie gminy, a także inicjatywy, które od kilku lat się rozwijają jak np. Szlak Opolskich Winnic – zachęcał do udziału wicemarszałek Zbigniew Kubalańca.

Wśród wielu innych atrakcji m.in. płukanie złota, pokazy sokolniczne, warsztaty wyrobu obwarzanek. Prosto znad morza Darłowska Lokalna Organizacja Turystyczna przeniesie nas w klimat pasażu nadmorskiego. Będzie poczęstunek wędzonych ryb i gofrów. Na scenie wiele spotkań z podróżnikami. Pojawi się tez strefa gier i zabaw dla dzieci i bezpłatny serwis rowerowy. Ogólnie zaprezentuje się około 80 wystawców. Więcej pod adresem:  http://mtt.opole.pl/

Warto wspomnieć, że samorząd województwa opolskiego wsparł organizację wydarzenia kwotą 110 tysięcy złotych.

Fot. kapitan

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.