Pasowanie na ucznia w dobrzeńskim liceum [ZDJĘCIA]

© Tomasz Chabior

46 uczniów pierwszych klas Liceum w Dobrzeniu Wielkim przysięgało przed sztandarem szkoły pilną naukę i godne reprezentowanie placówki. Piątkowemu pasowaniu na ucznia towarzyszył program artystyczny w wykonaniu młodzieży z dobrzeńskiego Zespołu Szkół.

Przed pasowaniem, uczniów powitała dyrektor placówki – Dorota Gajda-Szczegielniak, która nie ukrywała radości z przyjęcia do szkolnego grona nowych uczniów.

Ślubowanie odbyło się w obecności sztandaru liceum, który reprezentowali uczniowie klas maturalnych – Wiktoria Szymków, Izabela Tutakowska i Bartosz Koziara.

Po pasowaniu nowych uczniów rozpoczęła się część artystyczna. Najpierw pierwszoklasiści wystawili krótki skecz o swojej przyszłości, a później zaśpiewały Natalia Krawczyk i Wiktoria Janas.

Po występach pierwszoroczniacy otrzymali od starszych przyjaciół symboliczne tyty. Imprezę zakończyło „Sto lat” z okazji Dnia Edukacji Narodowej, które – dla swoich nauczycieli – zaśpiewało kilkuset uczniów Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim.

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.