Pasowano pierwszaków dobrzeńskiej szkoły podstawowej [ZDJĘCIA]

© Joanna Kubalka-Chabior

56 pierwszoklasistów PSP z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim zostało w czwartek pasowanych na uczniów przez dyrektora szkoły – Gabrielę Matyszok.

Pasowanie połączono z tradycyjnym w szkole „Polonezem” w wykonaniu pierwszych klas i egzaminem, podczas którego nowi uczniowie musieli wykonać szereg przygotowanych przez drugie klasy zadań, m.in. rozpoznawanie liter, cyfr i figur geometrycznych. Każda z pierwszych klas musiała popisać się również umiejętnością śpiewu i recytacji wierszy.

Podczas pasowania, uczniowie byli symbolicznie dotykani w ramię ołówkiem. Pierwszaki – przy fladze Polski – obiecały pilną naukę, dbanie o dobre imię szkoły, szacunek do nauczycieli oraz miłość do ojczyzny.

Po przyjęciu najmłodszego rocznika w grono uczniów dobrzeńskiej podstawówki, odbył się apel z okazji Święta Edukacji Narodowej. Klasa Vb – pod opieką nauczycielek: Anety Budzyń i Sylwii Paprockiej – przygotowała krótki program artystyczny opisujący zawód nauczyciela.

Podczas imprezy pożegnano Annę Mielecką, nauczycielkę plastyki z wieloletnim stażem, która odeszła na emeryturę.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.