Gdy jest tyle kwiatów, to musi być Dzień NauczycielaStarosta Opolski nagrodził dwunastu dyrektorów placówek oświatowych, dla których jest organem prowadzącym. Już dziś w powiecie opolskim obchodzono Dzień Edukacji Narodowej.

Na uroczystej konferencji w Chrząszczycach władze powiatu spotkały się z dużą grupą pedagogów. Nie chcieli dziś mówić o reformie oświaty, z którą wszyscy mają ogromny problem. Dziś starali się dostrzegać wszystko to, co w ich pracy najlepsze. W powiecie jest ponad 160 nauczycieli (wyłączając tych z gminy Dobrzeń Wielki, bo dla nich organem prowadzącym jest Gmina).
Dzień Edukacji Narodowej upamiętania rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Spotkanie w Chrząszczycach rozpoczęła wykładem Małgorzata Szeląg, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli.
A potem były już tylko nagrody, kwiaty a nawet szampan.

Była też jedna znakomita dla Powiatu wiadomość. Prezydent Arkadiusz Wiśniewski zdecydował się wreszcie po wielu miesiącach rozmów podpisać umowę, na mocy której Dom Dziecka w Chmielowicach, przynajmniej do 2020 roku będzie pozostawał w gestii Starosty Opolskiego, mimo przyłączenia Chmielowic do Opola.

foto: melonik

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.