Dziś-22 maja wydarzenie rozpoczyna Uniwersytet Opolski, w środę-24 maja jest żakinada, a kolejno Piastonalia przejmuje Politechnika Opolska. Impreza potrwa od poniedziałku (22 maja) do piątku (26 maja). Sprawdź co będzie się działo!

Piastonalia oficjalnie rozpoczynają się dzisiaj (22 maja) na Kampusie Uniwersytetu Opolskiego (Opole, ul. Katowicka 95). Dziś, przed Państwem wystąpią m.in.: Dj Adee, TooHot i wiele, wiele innych. Oprócz tego cała masa atrakcji, będzie „Strefa Sportu”, „Latino Dance-Daj się porwać”, „Orlikonalia 2023”, czy „Koszykonalia-konkurs wsadów”

Następnego dnia z artystów wystąpią m.in.: Michał Szczygieł, Polimorfizm, czy Mr. Czekolada, a z atrakcji przygotowano m.in.: Turniej FIFY i Niechcic Towerrunning

Więcej informacji poniżej:

Na środę-24 maja, przypada żakinada i symboliczne przejęcie przez studentów kluczy do miasta.

Kolejnego dnia, w czwartek-25 maja na błoniach Politechniki Opolskiej rozbrzmią koncerty hip-hopowe. Wśród artystów tego dnia wystąpią m.in.: Sarius, Słoń, O.S.T.R. i Young Igi.

Na piątek-26 maja przygotowane zostały koncerty rockowe, a na scenie m.in.: Strachy na Lachy, czy Nocny Kochanek

Oprócz koncertów na uczestników imprezy czekają też inne atrakcje. W programie przewidziano rajd motocyklowy z rektorem po zakamarkach Opolszczyzny oraz kino samochodowe.

Dowiedz się więcej: Piastonalia 2023. Kto wystąpi na błoniach Politechniki Opolskiej?

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Pedagogiki na Uniwersytecie Opolskim, pasjonująca się muzyką i motoryzacją, a ponadto to uwielbiająca podróżować. Zawsze uśmiechnięta, wierząca, że "To co nas nie zabije, uczyni nas silniejszymi".