Pierwszy z cyklu „Koncertów Powiatowych Mniejszości Niemieckiej 2024” już w niedzielę (12 maja) o godzinie 14.00, w namiocie na boisku sportowym w Łączniku. Wydarzenie poprowadzi Dominika Bassek.

W programie koncertu wystąpią liczni artyści, w tym dzieci z ZSP w Łączniku, Trachtenkapelle Stetten, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Chrząstowice, Joanna Wicher oraz Zespół Cantande. Specjalnym gościem będzie Trachtenkapelle Stetten z Niemiec, a gwiazdą wieczoru Karolina Trela.

Koncerty, będące organizowane na terenie różnych powiatów, aby umocnić więzi społeczności niemieckiej i promować integrację z lokalnymi społecznościami. Koncerty powiatowe mają na celu promowanie kultury i dziedzictwa mniejszości niemieckiej oraz stworzenie platformy do wymiany doświadczeń między członkami mniejszości a resztą społeczeństwa.

Finansowanie: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Federalne Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Ojczyzny. Partnerami wydarzenia są lokalne organizacje, takie jak DFK Łącznik i Gminne Centrum Kultury w Białej.

Pierwszy z cyklu „Koncertów Powiatowych Mniejszości Niemieckiej 2024” już 12 maja

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie